Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam taki objaw - kiedy ustawiłem klimatyzacje na automatyczną ustalając temp.16 (na zew.było 21) włączył się na max. nawiew. ale niestety dmuchało powietrze ciepłe (jak gdyby z zewnątrz) wyłączyłem automat i włączyłem AC niestety jest to samo. Klima była sprawdzana pod względem szczelności i uzupełniana we wrzeniu ub.r. (nie był przy tym wymieniany filtr przeciwpyłowy). Proszę o radę bo wybieram się do jakiegoś serwisu od klimy i nie chcę , aby ze mnie zdarli. Jak może być przyczyna czy wystarczy wymienić filtr?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w GT II phII klimatyzacja załącza się bezgłośnie - nie słychać "cyknięcia". Sama wymiana filtru nie pomoże - prawdopodobnie brak czynnika lub sprężarka nie pracuje. Zrób jak pisze Tomik 1970, a później do serwisu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał samochód na luzie, i włączy się sprężarka od klimy lekko podniosą się obroty, napewno to zauważysz.

nie jest to do końca prawda. Wczoraj właśnie byłem w serwisie na przeglądzie klimy. Okazało się, że układ był prawie pusty, a sprężarka się nie włącza pomimo, że po naciśnięciu przycisku obrotomierz reaguje i silnik lekko podnosi obroty. Dzieje się tak gdyż to komputer sterujący silnikiem otrzymuje sygnał o większym zapotrzebowaniu na moc i profilaktycznie obroty podnosi. Jeśli sprężarka faktycznie się włączy, to później już jej pracą steruje komputer, włączając lub wyłączając sprzęgło elektromagnetyczne, w zależności od obrotów silnika i obciążenia. (czasowo wyłącza klimę) Jednocześnie reguluje obrotami silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l_ukasz, to prawdopodobnie jest różnica w budowie samej klimy (sterowania). Ja mam w scenicu manualną (MI PhI) I tak jak pisałem, sprężarka nie włączała sie a obroty sie podnosiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mieliście rację klima była pusta po uzupełnieniu czynnikiem chłodzącym oraz kontrastem i prześwietleniem lampą wszystko jest ok , zobaczymy jak długo wytrzyma. Koszt w bardzo dobrym serwisie 250,-.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!