Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup urządzenia diagnostycznego renault


Rekomendowane odpowiedzi

To niech Ci zdjęcia PCB pokaże :2_grimacing:

Mi działa więc mam gdzieś gwarancję :5_smiley:

A jakby nie działało po pierwszym podłączeniu to otwierasz spór i Aliexpress Ci kasę zwraca :5_smiley:

Panikujcie o tą gwarancję :8_laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie zaszkodzi poprosić o zdjecie:rolleyes: zobaczymy co odpisza. 

Jesli mial bym dac na allegro 900zl to jasne ze wole kupic na Aliexpress. Bo w sumie za ta cene mam 2. 

Ale gdy by to byla prawda co pisze sprzedawca, cena jak najbardziej przyzwoita. Szkoda ze bez rozkrecania nie mozna rozpoznac ktora to wersja:43_slight_frown:

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie chce zakładać nowego tematu, więc napisze tutaj. Chce najmniejszym możliwym kosztem sprawdzić korekcje wtryskiwaczy w Megane III z 2011, może ktoś mi napisać w co się zaopatrzyć by to było możliwe?   Sam kabel elm 327 plus jakis program na pc wystarczy? Jeśli nie to co? 

Edytowane przez junior4747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2019 o 18:07, pbet napisał:

Clipa mam od Cascosklep, sprzedawcę polecanego. Tym bardziej się dziwię, że są takie akcje. Chyba będę profilaktycznie podłączał co miesiąc żeby sprawdzać czy działa. Oczywiście jeśli wymienią lub naprawią. Niestety do ceny urządzenia muszę doliczyć kolejne 15 zł na kuriera... 

No i idzie do mnie nowy clip. Wczoraj dostali, dziś mam już informację, że wymieniają i wysłali nowy. Za to mogę pochwalić sprzedawcę. Mam tylko nadzieję, że do 3 razy sztuka i ten (trzeci mój Clip) będzie już służył długo i szczęśliwie.

Jeszcze mam pytanie czy dobrze robię.

1) kabel do OBD

2) zapłon lub bieg + start do "wyjmij kartę"

3) kabel do USB

4) odpalenie Clip

 

Jeśli chcemy diagnozować na odpalonym silniku to kiedy go odpalać? W punkcie 2 czy po punkcie 3?

Czy jest jakaś specjalna procedura odłączenia Clipa od komputera i od auta? Procedury podłączania są jako takie opisane, odłączania nie znalazłem.

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze wszystko podłączam:

- CLIP do złącza

- zapłon

-CLIP do kompa

- odpalam program

lub

-CLIP do kompa

-CLIP do złącza

-zapłon

-odpalam program

:) 

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, junior4747 napisał:

Cześć. Nie chce zakładać nowego tematu, więc napisze tutaj. Chce najmniejszym możliwym kosztem sprawdzić korekcje wtryskiwaczy w Megane III z 2011, może ktoś mi napisać w co się zaopatrzyć by to było możliwe?   Sam kabel elm 327 plus jakis program na pc wystarczy? Jeśli nie to co? 

Program DDT4ALL, tylko nie wiem czy można tam to podejrzeć - a ELM 327 dobrze żeby był z PIC18F25K80 - najstabilniejsze połączenie.

 

@pbet a odłączenie to różnie - jak mi akurat przyjdzie :D 

Co do na odpalonym silniku to ja zawsze odpalam albo na podłączonym CLIP ale nie odpalonym programie, albo odpalam silnik przy odpalonym programie ale na nowo muszę się łączyć (albo żeby wykrył kalkulatory itd od początku - zawsze dla mnie pewniej :)). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym. Czyli można odłączać CLIP od kompa po prostu wyciągając wtyczkę z USB, a od auta po prostu wyciągając ją z OBD bez wyłączenia zapłonu?

Czy lepiej:

1) wyłączyć komputer

2) wyłączyć zapłon

3) odłączyć CLIP od USB

4) odłączyć CLIP od OBD

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można, ja tak robię i jest ok.

Poza tym jak dla mnie nie ma różnicy z punktu widzenia elektroniki bo zanik napięcia to zanik napięcia :D 

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przyjdzie pewnie w pn więc będę kombinował. Jakby ktoś jeszcze mógł się wypowiedzieć co do podłączania / odłączania / odpalania to będę wdzieczny.

Zapytałem sprzedawcę co było powodem uszkodzenia się urządzenia. Ciekaw jestem czy coś odpisze i mam nadzieję, że do 3x sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Clip przyszedł. Nowy bo bez naklejek, które ja miałem przyklejone i z zapakowanymi na nowo kablami. Dla pewności jeszcze raz postawiłem wirtualną maszynę i zainstalowałem V178. Jak będzie trochę czasu to podepnę pod auto by zainstalować sterowniki i sprawdzić czy działa.

Pytanie do wtajemniczonych. Po rejestracji wyskakuje magiczna data 31/12/2020. A co później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja pierdziu... mam już dość. Dopiero dziś miałem więcej czasu i możliwość sprawdzenia CLIPa, który przyszedł z wymiany. Z instrukcją w ręku podłączyłem do auta bez zapłonu i zapaliła się czerwona dioda przy ikonce akumulatora. Włączyłem zapłon i włożyłem USB do komputera. Komputer zrobił "tutututu" (dźwięk przy podłączaniu czegoś do USB) i dupa. Świeciły się tylko te dwie ikony:

20190209_130925.thumb.jpg.956a415de760aac562a6296a860e7c6a.jpg

Mówię co jest... przecież przed chwilą prawie przez godzinę jechałem z podpiętym do auta ELMem iCar3 i na żywo obserwowałem parametry. Wszystko działało jak marzenie. No ale zwątpiłem i próbowałem kilka razy wyłączając zapłon, wyciągając kabel, wciskając kabel i włączając zapłon. Cały czas to samo. Komputer z nowo postawioną wirtualną maszyną nawet nie pytał o sterowniki także wykrył, że coś zostało podłączone ale nie wykrył co. Mówię niemożliwe i pojechałem do rodziców, gdzie tato trzyma jeszcze Clio II 1998 1.2 8V (wiosną pewnie pójdzie do sprzedaży to pancerne auto). Poprzedni CLIP zanim odmówił posłuszeństwa bez problemu z nim współpracował. No więc idziemy do Clio, procedura jak wcześniej czyli kabel w OBD, zapłon, USB do kompa - identycznie jak w Megance.

20190209_163322.thumb.jpg.7f24eb7e882f4d537b21d6b2bcface76.jpg

Podłączyłem iCar3 i...

20190209_163849.thumb.jpg.52d84904e9f2c4af1287abac9c939d89.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!