Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup urządzenia diagnostycznego renault


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Zaszła potrzeba aby sprawdzić diagnostycznie jaki jest kąt wyprzedzenia zapłonu w momencie odpalania silnika (problemy z odpalaniem w zimie).

Chcę to zrobić samemu bo jak rozumiem wystarczy mieć odpowiedni kabel i oprogramowanie.

Mam gorącą prośbę o podanie: w jaki kabel i jaki program warto się wyposażyć żeby zrobić tą diagnostykę na własnym laptopie lub smartfonie (i nie wydając przy okazji więcej niż to konieczne do tej jednorazowej diagnozy).

(Pytanie drugie: W tej chwili posiadam pożyczony interfejs elm327 - kabel w wersji USB i jak sądzę najtańszy z allegro. Jestem już zmęczony szukaniem informacji w necie - czy ten kabel nadaje się..., jak rozpoznać co to za kabel dokładnie - podobno są różne wersje..., gdzie znaleźć do niego sterowniki..., jak to zainstalować w laptopie..., skąd wziąć odpowiednie oprogramowanie... i ile za nie zapłacić...

A może nie warto się tym kablem w ogóle zajmować tylko kupić interfejs Bluetooth i jakąś aplikację na androida?)

Jeszcze raz gorąca prośba - chciałbym podziałać coś w okresie świąteczno-urlopowym.

Przeniosłem do istniejącego tematu - mireczek01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szanowni. Czy ja robię coś źle czy trafiłem na chłam? Chodzi o to, że pierwszy clip jak już wcześniej pisałem przyszedł wadliwy, po podłączeniu do OBD i komputera świeciła się tylko dioda USB. Urządzenie odesłałem do sprzedawcy i podobno zostało ono wymienione na nowe. Podłączyłem je po wymianie (sierpień) i działało. Zrobiłem sobie diagnostykę, skasowałem stare błędy i odłożyłem Clip w kartoniku na półkę. Przed wczoraj musiałem użyć ponieważ wyskoczył błąd związanym z hamulcem postojowym. Podłączyłem Clip, początkowo świeciły się wszystkie 4 diody lecz podczas komunikacji z autem zgasła dioda CAN i program w kompie wyrzucał komunikaty, iż nie może się połączyć z ilomaś tam kalkulatorami. Napisałem mail do sprzedawcy

Cytat
Po ostatniej wiadomości do Państwa clip odpoczywał w pudełku aż do dziś, gdy musiałem go użyć. Sonda nie może się połączyć z wieloma kalkulatorami i podczas diagnostyki kalkulatorów gaśnie na niej dioda CAN. O co może chodzić? Proszę o pomoc.

dostałem taką odpowiedź

Cytat

Wymieniony sprzęt był dokładnie sprawdzony przed wysyłką. Działał w 100%, co Pan potwierdził. Nie możliwym jest, żeby podczas leżenia na półce coś się w nim uszkodziło. Mogło się tak stać, gdy leżał w wilgotnych warunkach, lub np. spadł Panu. Nie wiem, czy coś takiego mogło się Panu stać. Dla pewności proszę jeszcze raz przeinstalować również program - może w trakcie tego czasu coś się z nim stało.

na którą też odpisałem

Cytat

Proszę mi wierzyć, że nieużywany leżał na półce w kartoniku, w mieszkaniu, w temperaturze pokojowej i nigdy nie spadł ani nic mu się nie stało "mechanicznie". Ja jestem użytkownikiem prywatnym, kupiłem ten sprzęt by mieć w razie potrzeby i potrzebę miałem w sierpniu oraz wczoraj. W międzyczasie sprzęt nie był nigdzie podłączany, program nie był uruchamiany. Program jest zainstalowany na wirtualnej maszynie i ona także nie była uruchamiana. Dodam tylko, iż przy podłączeniu urządzenia do OBD, następnie do komputera świecą wszystkie 4 diody. W trakcie diagnostyki Clip cyka i po diagnostyce wyskakuje komunikat o braku możliwości połączenia z kilkom kalkulatorami. Dioda CAN gaśnie i niemożliwe jest wejście np. we wtrysk czy ESP.

Tak było faktycznie.

Odpowiedź sprzedawcy:

Cytat
Proszę spróbować przeinstalować program - to jedyne co mogę zaproponować. Clip leżał i jest ok, ale laptop pewnie przez ten czas był użytkowany? Mogło przez ten czas stać się z oprogramowaniem.
Jeśli dioda CAN nadal będzie gasła to spróbujemy go znów zareklamować.

A jeśli to jest możliwe - proszę spróbować pracy - tylko dla sprawdzenia - na jakimś innym aucie z grupy RENAULT.

Zgodnie z zaleceniem sprzedawcy postawiłem na nowo wirtualną maszynę i zainstalowałem Clip'a. Podłączam go do ODB, włączam zapłon i... świeci się tylko jedna kontrolka.

20190119_181842.thumb.jpg.8ae794501bd3ae8c814a02a95f6c45c8.jpg

Sprawdziłem w Megane 2014 oraz Scenic 2005.

O co chodzi? Sprzedali mi bubla, wcisnęli kit? Czy ja coś robię nie tak bo już sam nie wiem.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jottar Ale jak? Kiedy? Dlaczego? Sprzęt praktycznie nieużywany, więcej czasu leżał niż był w użyciu.

Paragon mam ale nie ma tam opisu clip tylko chyba interfejs. Gwarancji pewnie nie ma ale z paragonem 2 lata rekojmi obowiązują. Chodzi mi o to, że jak mi nawet go wymienią, a on co pół roku będzie się psuł to na uj mi takie urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być używany, żeby źle wykonane luty przestały z czasem przewodzić. Jak nie chcesz się z nimi przepychać to oddaj do jakiegoś ogarniętego elektronika. Ogólnie Clipy z Chin słyną z niechlujnego wykonania. Niektórzy sprzedawcy z Allegro przed wystawieniem na sprzedaż poprawiają lutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipa mam od Cascosklep, sprzedawcę polecanego. Tym bardziej się dziwię, że są takie akcje. Chyba będę profilaktycznie podłączał co miesiąc żeby sprawdzać czy działa. Oczywiście jeśli wymienią lub naprawią. Niestety do ceny urządzenia muszę doliczyć kolejne 15 zł na kuriera...

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Juz wiem ze chce wersje gold. Teraz pytanie czy ktos moze kupil clipa od tego sprzedawcy?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7613368186

Chyba najnizsza cena za wersje gold na Allegro. Moze ktos ma i podzieli sie opinia?

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikus_89to z linku który podałeś to zapewne nie jest wersja gold (yelow pcb) jak twierdzi sprzedawca. Cena golda oscyluje w okolicach 1000 PLN wzwyż.

Tak wygląda pcb golda:

2017-renault-can-clip-pcb-sp19-e-1.thumb.jpg.499fb8b89d47a634e854b7d7d551b172.jpg

http://obd2-diag.blogspot.com/p/renault-can-clip.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Laros napisał:

@Mikus_89to z linku który podałeś to zapewne nie jest wersja gold (yelow pcb) jak twierdzi sprzedawca. Cena golda oscyluje w okolicach 1000 PLN wzwyż.

Tak wygląda pcb golda:

2017-renault-can-clip-pcb-sp19-e-1.thumb.jpg.499fb8b89d47a634e854b7d7d551b172.jpg

http://obd2-diag.blogspot.com/p/renault-can-clip.html

No wlasnie... tez mam takie obawy. Dla tego szukam kogos kto moze potwierdzić wiarygodność... 

Wyslalem wiadomość do sprzedajacego. Odp oczywiscie ze to wersja gold, na pytanie czemu taka roznica w cenie, odpowiedzieli ze sa bezposrednimi importerami...

13 godzin temu, Papf napisał:

A na aliexpress dużo taniej wychodzi, i wolałbym brać stamtąd - w sumie wziąłem i nie mam żadnych problemów (oprócz tego że Win10 64bit i musiałem stawiać wirtualnego Win7 32bit) :5_smiley:

Duzo taniej masz racje. Tylko z gwaracja wiekszy problem. 

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!