Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup urządzenia diagnostycznego renault


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiegoś Clipa z chin ? aukcji pełno rodzajów pełno, potrzebuje do obsługi megane II Scenic II scenic III Megane III itp. Czytanie błędów oraz kasowanie, aktywacja klimatronika, tempomatu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siwy645 jak chcesz koniecznie z Chin, to ktoś z forum Espace kupił tu: https://pl.aliexpress.com/item/High-Quality-Newest-Version-V162-For-Renault-Can-Clip-Professional-Diagnostic-Tool-With-Multi-Functions-Multi/32795309330.html

i niby działa.

Jakbyś chciał kupić od kogoś w kraju z gwarancją, to w Solcu Kujawskim jest firma, która to sprzedaje za ok 600zł. Nazwa użytkownika cascosklep. Na forum Espace kilka osób tam kupiło, ja też (dla znajomego) i nie ma problemów. Jednej osobie nie działał prawidłowo i ekspresowo wadliwy towar został wymieniony na sprawny.

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bacablue napisał:

Witam. Nie lepszy maxiecu z mpm-com?

Kiedyś chciałem coś kupić do MIII i zastanawiałem się nad maxiecu z elm albo mpm. Niestety doszedłem do wniosku, że za 550 zł lub 250 zł (ceny z BT) nie warto bo możliwości jest bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.03.2018 o 10:33, sylwekdm napisał:

 

Sam korzystam z Consulta od dawna. CLIP Aliance i Consult to w środku te same sondy. Urządzenie w obudowie clipa działa z consultem i clipem i odwrotnie consult działa z clipem i consultem :-) 

Nie zmienia to faktu, że poza urządzeniem to dwa rozdzielne softy obsługujące tylko wskazane marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 13.03.2018 o 11:30, meganecoupe02 napisał:

Jakbyś chciał kupić od kogoś w kraju z gwarancją, to w Solcu Kujawskim jest firma, która to sprzedaje za ok 600zł. Nazwa użytkownika cascosklep. Na forum Espace kilka osób tam kupiło, ja też (dla znajomego) i nie ma problemów. Jednej osobie nie działał prawidłowo i ekspresowo wadliwy towar został wymieniony na sprawny.

Dość mocno zastanawiam się nad zakupem tego clipa ale mam lekkie obawy ponieważ jestem "zielony" w temacie. Wiadomo wszystkiego można się nauczyć ale... Mam Windows 10 64-bity. Rozumiem, że musiałbym odpalić wirtualną maszynę z XP czyli muszę posiadać WinXP. Czy nie wystarczy uruchomienie programu w trybie zgodności z XP? No i najważniejsze. Sprzedający dodaje niby wideo-poradniki z instalacją ale nie przewodnik po podstawowych funkcjach. Jakie jest prawdopodobieństwo, że chcąc używać ustrojstwa do diagnostyki błędów, ich kasowania i ewentualnego wyłączenia automatycznego ręcznego na zimę / włączenia po zimie coś zepsuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Windowsa to ja nie podpowiem bo ciągle mam komputer z xp.

Jak będziesz miał clipa po polsku i będziesz czytać komunikaty to nic się nie stanie. Gdzieś po sieci krążył samouczek, może on Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet być może znajdziesz jakieś pomocne odpowiedzi odnośnie systemów x64 tutaj http://obd2-diag.blogspot.com/p/renault-can-clip.html . Ja do diagnostyki zwinąłem żonie starego asusa eee pc 1011px z win xp. Chodzi toto przyzwoicie, tylko podczas instalacji musiałem podpiąć się do dużego monitora. Dodam, że ostatnia wersja działająca na xp to bodajże 172. Z interfejsem clipa trzeba się "oswoić", i tak jak napisał kolega @meganecoupe02 dokładnie czytać czego od nas oczekuje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starego laptopa z XPekiem oddałem potrzebującym, a na swoim i żony mam W10. Clip jest po polsku więc chyba sobie zakupię i będę się uczył. Jakby ktoś miał link do przewodnika/samouczka po nim to byłbym wdzięczny :) Majster u którego byłem miał v145 i nie z każdym modułem mógł się połączyć. Ten z obecnej aukcji to niby v175. Pytałem sprzedawcę i mówił, że będzie banglać z moim autem.

p.s. znalazłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w każdej chwili możesz pobrać i zainstalować 177 lub nawet 178 ze strony którą podałem. Po zakupie miałem 159, zainstalowałem 172 i jakiejś większej różnicy nie zauważam.

Na pewno co kilkanaście wersji zwiększa się baza samochodów obsługiwanych przez clip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie podłączenia. Czytałem już, że podłączanie musi być bez zapłonu, a później zapłon i komunikacja z lapkiem. Jak podtrzymać zapłon na dłużej? Pytam bo u mnie kilka minut i przechodzi w stan czuwania i mechanik co chwilę musiał odpalać zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!