Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria wtrysków Scenic III 1,5dci


longin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzięki Kolego. Od razu jak tylko szarpnął to miałem cały temat przed oczami :) Czyli Clip powie na 100%, że wiązka lub wtryskiwacz, nie zrobi Mnie w konia - ja rozbebeszę całą wiązkę wtrysk - komputer a to jednak wtryskiwacz? A błędy wyłączyłem Elm-em to już Clip ich nie odczyta. Chyba,że znowu się zapalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasowanie błędów, nie jest równoważne z usunięciem usterki, lecz silnik w dalszym ciągu jest w stanie tzw.awaryjnym do czasu usunięcia usterki lub wygenerowania następnej usterki.

Nie odpowiedziałeś czy było dużo jazd po mieście, jazd krótkich przed wyjazdem na wakacje. Bo błąd p242f może być skutkiem nie usunięcia błędu p0202.

Ja po tej akcji zmieniłem filtr paliwa. Powietrza jest mniej (pomiędzy filtrem a pompą), ale nie zniknęło całkowicie. Co jakiś czas parę pęcherzyków poleci. Trzeba uszczelnić połączenia lub zastosować zaworek zwrotny jednokierunkowy

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Raczej krótkich tras nie było. Może parę razy do sklepu. Tydzień temu przejechałem z trzydniowym odstępem około 1000 kilometrów, większość po autostradzie, a dzisiaj po przejechaniu około 250 kilometrów zaczęło się auto psuć. Najprędzej P242F to skutek awarii wtryskiwacza. Problem z układem wtryskowym wpływa też na tempomat. Jak uszczelnić końcówki przewodów paliwa przy filtrze? Zaworek zwrotny raczej odpada - trzeba przewody pewnie ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczając prawidłowy filtr i prawidłowe jego założenie, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem jest;

  - opaski zaciskowe metalowe,

  - przewody silikonowe

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sobotę powrót - 420 kilometrów. Zobaczymy jak to będzie :-) Jedno mnie zastanawia: błąd P0202 w elm327 oznacza błąd obwodu wtryskiwacza 2, w kts-ie mówi, że osiągnięto minimalną wartość korekcji, a ciekawe co w clip-ie by powiedział? Podejrzewam, że w kts-ie w zależności od rodzaju błędu jaki generuje dana część dostaniemy odpowiedni opis błędu. W końcu ten sprzęt do tanich nie należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!