Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wróciłem właśnie z serwisu, w którym dostałem informacje że nie mogę założyć u nich haka, ponieważ jest na gwarancji.Na tym znalazłem informację, że można samodzielnie zamontować hak i nie traci się gwarancji. Chciałbym spróbować sam zamontować taki hak http://allegro.pl/hak-holowniczy-renault-megane-iii-5d-08-15-wiazka-i6673819552.html W komplecie jest moduł wraz z wiązką do instalacji elektrycznej. Mam teraz kilka pytań co do montażu:

1.Czy muszę coś wiercić w aucie( w serwisie powiedzieli mi, że trzeba wiercić)?

2.Jak wygląda sprawa z podłączeniem elektryki?

3.Czy rzeczywiście nie tracę gwarancji przy samodzielnym montażu haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja sam montowałem hak w garażu w pół roku po zakupie auta. Pytałem w ASO przed montażem to gwarancji się nie traci, ale jeśli coś się stanie i serwis uzna że przyczyną było np. nieodpowiednie zamontowanie haka to mogą na dany element nie uwzględnić gwarancji. Czyli np. jeśli sam podłączysz hak, a złamie Ci się fotel kierowcy to gwarancja na fotel działa bo jak to mówią "co ma piernik do wiatraka" :) W kwestii wiercenie to nie wiem jaką masz budę, ale ja mam hathback to nie trzeba nic było wiercić, są już gotowe otwory w aucie pod hak tyle że zaklejona naklejkami. Ogólnie to prościzna zamontować hak, ale na pewno samemu będzie cięzko, lepiej poprosić kogoś do pomocy, aby pcoś podał lub przytrzymał ;) Polecam od razu kupić sobie tych kołków plastikowych w motoryzacyjnym bo przy rozbieraniu na pewno kilka pęknie. Elektrykę próbowałem sam podłączyć, ale się zaczęły cuda dziać więc pojechałem do elektryka i chyba za jakieś 50 zł mi podłączył. Obowiązkowo do tego auta trzeba mieć tzw. moduł. Jak będziesz miał uniwersalny jak ja to czeka Cibie wizyta u elektryka (chyba że się na tym znasz). Możesz kupić oryginalny moduł, który się w pina w kostkę od tylnej lampy, ale kosztuje tyle co hak, który pokazałeś hehe :) Ja kupiłem całość z Autohak Słupsk (Polski produkt) i latam z przyczepą campingową 1300 km i się nic nie dzieje, zresztą haki mają homologację więc jak to nie będzie jakiś No Name to na pewno nic złego nie powinno się wydarzyć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem hak w ASO, ale nieoryginalny (w moim przypadku Steinhof z uniwersalnym modułem i wiązką 13 pin). Tylko dlatego w ASO bo tak mam skonstruowaną umowę leasingu, ale dowiadywałem się bezpośrednio w Renault Polska gdzie powiedziano mi że haka nie muszę mieć oryginalnego (nota bene sygnowane jako Renault i tak są produkcji Thule lub Westfalia ;) ) a montaż sugerują w ASO, ale jeżeli będzie wykonany poza to też nie będzie problemu. Nawet jeżeli zdecydujesz się na montaż w ASO sprawdź kilka w okolicy. W moim przypadku w Warszawie miałem rozrzut od ok. 700 do 2200 zł za sam montaż... Zgadnijcie którą opcję wybrałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!