Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampka kontrolna poduszki powietrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pięknie!

Jestem tutaj nowy i od razu mam pytanie.

Kupiłem tydzień temu RM II Grandtour 1.5 cdi (2005 r.)

Przejechałem od momentu kupna około 1000 km i co jakiś czas zapala się kontrolka poduszki powietrznej i z chwilę gaśnie i tak w kółko

Czy ktoś może wie co jest grane?!?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być dwie sprawy:

1. Kostka w szparze fotela od napinacza jest luźna i daje taki efekt (grozi wystrzałem napinaczy)

2. Taśma w poduszce w kierownicy jest już wytarta i niedługo się zerwie (grozi wystrzałem poduszki)

Po tych optymistycznych stwierdzeniach zalecam sprawdzenie tego, osobiście obstawiałbym kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo straszyć, ale powiedz mi dlaczego nie zaleca się grzebania przy poduszkach z podłączonym akumulatorem? Bawiłem się trochę eektroniką i jeżeli przed odłączeniem systemu nastąpi zwarcie na stykach to się kolega zdziwi. Ja podsunąłem prawdopodobne rozwiązania co nie znaczy, że którekolwiek z nich nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatni taki sam problem. Po wnikliwym szukaniu na forum podpowiedzi zaczołem od wykluczenia błędu związanego z poduszką boczną fotela. Wystarczyło odsunąć fotel o jeden ząbek a kontrolka zgasła. Czyli problem z kablem wystającym z podłogi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Mam problem - ociera cos jak krecę kierownicą - mam komunikat "brak blokady kierownicy" i palą się kontrolki "servis" oraz "poduszka".Nie mam pojecia od czego zacząć :) , co sprawdzić. Bardzo proszę o pomoc - info co to może być. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zacznij od wymiany taśmy airbag z kierownicy...

 

a pozatym jak nie działa blokada kierownicy i świecą kontrolki od poduszek to jest to typowy obiaw ze auto miało dzwona i nie ma nowego sterownika od poduch i w kompie nie jest skasowany dzwon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Masz rację auto było uderzone - rok temu i nie mam poduchy od tego czasu, czy w takim układzie potrzebna mi jest tasma airbag? Czy to moze ona ociera o kierownicę jak krecę? Czy samemu coś mogę na to poradzić czy konieczny jest serwis?

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Strzałeczka koledzy,

 

a gdzie dokładnie są te kostki w fotelu (moze ktoś moze fotę wrzucic). Szukalem i niestety nie znalazłem :mrgreen: Taśmę raczej wykluczam bo samochód ma dopiero 50tkm i chętnie zacząłbym od kostki.

 

Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!