Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie byście zamontowali LPG?


Optima

Rekomendowane odpowiedzi

No i po montażu.

Dla mnie jako osoby jeżdżącej dotychczas tylko z instalacjami II generacji (co prawda z attuatorem (czy jak to sie pisze)) przesiadka na wtrysk gazu - prawidziwy szok. Związny z postępem w tej dziedzinie. Tamte instalacje były prawie niezauważalne w działaniu, to o tej można już w ogóle zapomnieć.

Nawet przełączanie w czasie max przyśpieszenia (z gazem w podłodze) nie powoduje nawet minimalnego szarpnięcia: gaz/benzyna'gaz/benzyna sobie naciskasz a autko nic sobie z tego nie robi :)

Na razie przejechane jest niecałe 100km. Zobaczymy po pierwszym baku jakie spalanie jest.

To z plusów.

Minus: Jechałem specjalnie do ASO Renault - oddałem w ich ręce auto bez obaw, że coś zniszczą, urwią itp. jak w innych warsztatach "garażowych".

Przyjechałem na odbiór samochodu - Pan poprosił mnie o wpłatę należności. poprosiłem o zaprezentowanie instalacji przed płatnością. Ładnie sie przejechaliśmy - wszystko OK. Otworzyłem maskę, mechanik wszystko mi ładnie pokazał. POtem bagażnik - bez zastrzeżeń. Na końcu wlew gazu i... moim oczom ukazała się połamana osłona wlewu paliwa:

 

643537aacae78ab8.jpg

 

Spoko każdemu może się zdarzyć, ale... na moją uwagę, że połamali mechanik zacząl mi wmawiać, że tak już było!!! Na moje stanowcze, że chyba wiem jaki im dałem samochód - już się nie upierał.

Zwróciłem uwagę potem w recepcji serwisu - powiedzieli, że już zamawiają ten element.

 

b18e30482e21eb34.jpg

 

EDIT:

No i wszystko OK. Na wymianę umówiłem się po 14 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlew gazu za głęboko, na stacjach niektórzy mają problemy z pistoletem i mogą porysować lakier. Jak będą zamieniać to niech go trochę wysuną. Mi wciskali że się nie da, a da się. Musi być inna osłona (taka do montowania wlewu gazu na zderzak, a nie taka wpuszczana) i wlew gazu wysunie się na ok 1cm. Jaki zbiornik zamontowali (pojemność)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zbiornika to jeszcze nie wiem :-> Mam dopiero w przyszłym tygodniu odebrać papiery homologacjne, bo nie było osoby odpowiedzialnej za to.

 

EDIT. Odebrałem homologację - zbiornik 58 litrów, wchodzi 40l. Ale komp gazu nie pozwala wyjeździć wszystkiego do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinieneś się cieszyć ,że nie podmienili Ci modułu albo cewki.

 

Tego to nie wiem. Liczę na ich uczciwość, a to był zwykły "wypadek przy pracy". Niepodobała mi się próba (co prawda niezbyt nachalna) wmówienia, że to już było.

Ale myślę, że dla 20PLN nie będą chcieli stracić klienta, który już u nich zostawił trochę kasy (co by nie napisać, to jednak przepłacając za tą instalację), bo myślę, że więcej ich ta osłona kosztowac nie będzie. I w nadziei, że w przyszłości znów wróci.

Chociaż... podobno w Turbo Kamerze na TVNTurbo było już o ASO PIETRZAK, że komuś coś spieprzyli i nie chcieli wziąść odpowiedzialności. Osobiście tego odcinka nie oglądałem, ale znajomy mi opowiadał - więc czy to jest prawda, czy znajomemu się coś wydawało: nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po pierwszym tankowaniu "od pełna do pełna".

Przejechane 294km

Weszło do zbiornika LPG 38,67 litra

Co daje średnią dla LPG: 13,15 l/100km

Średnia dla Pb wskazana przez komputer pokładowy: 12,00 l/100km

Średnia prędkość na tym dystansie: 30,6 km/h

Pomijam zużycie benzyny - bo praktycznie przełączał się zaraz po zapaleniu, choć wiem, że coś tam jej spalił.

 

Z powyższego wychodzi, że LPG w stosunku do benzyny pali więcej o 9,61%. A przyjmuje się, że ze względu na mniejszą opałowość LPG powinien ten sotosunek wynosić ok. 20%. A u mnie tylko 10%. W takim razie na LPG można uznać, że mam za ubogą mieszankę? A jak u Was to wygląda?

 

O.

 

PS. W poprzednim samochodzie z II generacją miałem prawie 20%, bo palił od 11,5 [najczęściej] do 12 (ekstremum) LPG w stosunku do benzyny: 9,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak pisałem wygląda to mniej więcej tak jak komputer pokazuje dla benzyny + benzyna oczywiście.

Ostatni wynik po mieście 11l/100km (309 km na 34,1 l lpg) bez benzyny ale mój staruszek jest lżejszy.

To najgorszy wynik jaki miałem w tym roku no ale cóż klima chodzi codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima, olej serwis i sam sobie ustaw. Jak masz trochę zaparcia technicznego, to sobie poradzisz. Koszt kabelka ok 50zł, soft na stronie producenta wraz z opisem (jasnym i dość prostym). Ponadto od Lewego można pozyskać konfiguracje ustawień w Jego samochodzie (ma identyczny silnik wraz z osprzętem). Teoretycznie nie powinno się różnić i to jest właśnie "siła" tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na LPG można uznać, że mam za ubogą mieszankę?

 

NIe! Jeśli nie zapala się kontrolka SERW to wszystko jest OK. To tak nie wdając sie w szczegóły. Wskazań komputera pokładowego nie traktuj jadąc na LPG bardzo serio. Będą przekłamania. Te 12l/100 nie musi być w 100% pewne. Byłoby gdybyś jeździł na PB. ECU robi korekty czasów wtrysku aby mieszanka była idealna i w zależności jak dobrze masz skalibrowaną instalację, korekty będą większe lub mniejsze. I to daje przekłamania.

 

Ponadto od Lewego można pozyskać konfiguracje ustawień w Jego samochodzie (ma identyczny silnik wraz z osprzętem). Teoretycznie nie powinno się różnić i to jest właśnie "siła" tej instalacji.

 

Tak się nie da. Mogę mieć inne średnice dysz i inne ciśnienie na reduktorze. To da zupełnie inny mnożnik w komputerze LPG.

Kalibrację trzeba robić indywidualnie dla danego samochodu. Od osobistych ulepszeń też póki co bym sie powstrzymywał. Wszelkie zmiany są odnotowywane w komputerze, więc przy ew. reklamacji może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie!

Moze odswieze nieco watek gdyz jestem z Bytomia i tez mam zamiar zalozyc gaz do mojej Meganki II Grandtour 1.6 16V - narazie szukam dobrego serwisu instalacyjnego.

Dzwonilem juz do Gaz-Pol-Stal w Tarnowskich Gorach bo zostal mi polecony (nie wiem co o tym serwisie sadzicie) ale maja odlegle terminy, do Radzionkowa sie nie wybieram do Market-Polu bo tam montowalem instalacje do mojej wczesniejszej Megi i nie bylem zachwycony obsluga i tym co zrobili (poza tym wiem ze zakladaja BRC a te podobno nie za bardzo chca wspolpracowac z Renowkami?!).

Mam tez do wyboru Q-Service na Celnej lub warsztat na Miechowicach ale nie znam dokladnego adresu - moze Wy mi pomozecie albo polecicie jakis jeszcze sprawdzony przez wiekszosc?!

Chcialbym STAG-300 z dobrymi podzespolami co waha sie w granicach 2800-3000 za instalacje? Czy swiece radzicie tez wymienic na nowe?

 

Prosze o jakies wskazowki co do mojego watku - za wszystkie podpowiedzi bede wdzieczny!

 

Chcialbym rowniez aby ta kontrolka "gas" na zegarach byla podlaczona do instalacji - czy to jest realne czy raczej nie osiagalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na mój pierwszy post w tym temacie- nadal polecam ten zakład. Do dnia dzisiejszego nie wiem, że mam gaz w aucie- montują BRC i nie sugeruj się opinią bo tak naprawdę jest tyle przeciwników co zwolenników tej instalacji. Wszystko zależy od dobrego montażu a w tamtym zakładzie robią to naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montują BRC i nie sugeruj się opinią bo tak naprawdę jest tyle przeciwników co zwolenników tej instalacji.
W Renówkach sprawdza sie OK. Na tyle OK, aby nie sprawiać kłopotów, bo silniki nie sa wymagające. Ogólnie BRC to skrót - Brak Regulacji Czegokolwiek <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, niedawno bo 2 mce temu zakładałem gaz do renaty, przejechałem w tym czasie na gazie 5tyś km i instalacja jak działała tak działa super... a zakładałem w market polu w Radzionkowie. Właśnie ze względu na opinie a nie odczucia.

Jeśli odłożysz na bok uprzedzenia natury towarzyskiej (oni serio są baaaaardzo specyficzni w kontaktach międzyludzkich, zwłaszcza pani w biurze no ale też bucami nie są) to na ich fachowość nie powinieneś narzekać bo znają się na robocie no i jak się okazało nie wpychają na siłę brc bo montują też staga... którego nie założą ci na celnej w q-serwisie bo tam nie mają na niego homologacji a wpychają zenita (poczytaj sobie o zenicie na innych forach a będziesz wiedział o co chodzi)i jeszcze wymyślają lubryfiakcję najlepiej bo to renault...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!