Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
Ekojestok

Megane II phI Szyba działa w odwrotnych kierunkach

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

MII HB3 1,6 - po wizycie u mechanika (wymiana foteli i boczków) szyba pasażera działa w przeciwnych kierunkach - naciskasz dół, jedzie do góry, - naciskasz górę, jedzie w dół. Sprawdzałem wtyczkę przy klamce wewnętrznej (przy przełączniku szyby) i można ją podłączyć tylko w jeden sposób więc nie ma mowy o zamontowaniu odwrotnie. Co ciekawe szyba działa odwrotnie także gdy ja otwieram od strony kierowcy. WTF? Może jest jakiś super trick do prawidłowego zaprogramowania kierunku? Elektryk proponował montaż jakiegoś dodatkowego układu, który odwracałby kierunki ale sądzę, że to kwestia software'u, który zresetował się przy odpięciu przez lakiernika akumulatora. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję 

Jednym z objawów uszkodzenia modułu przy silniku jest też zamiana kierunku działania szyb. Inna przyczyna to jak zamienisz moduły prawych drzwi z lewymi. Nie wiem co jest u Ciebie i nie wiem dokładnie co robił mechanik jak zamieniał boczki (musiał odkręcić i odłączyć silniki szyb). Na 100% nic nie da zamiana styków w przycisku. Owszem z przycisku będzie otwierał dobrze, ale jak masz zamykanie szyb z pilota to będzie działać i tak odwrotnie. Miałem tak samo i w ramach oszczędności, aby nie kupować nowego modułu zrobiłem tak, że rozmontowałem cały mechanizm i odwrotnie nakręciłem linki w mechanizmie.

Cześć. Z tego co się orientuje to mam taką samo megane jak i ty.

W każdym razie miałem taki sam.objaw z szyba kierowcy...działo się tak przez 3 dni plus blokowanie się szyby. W końcu szyba zeszła wdol zamiast do góry i stanela i koniec. Były to objawy jak się okazało uszkodzonego modułu. Moduł umierał i wariowala. Jak padł ostatecznie to w pozycji otwartej szyby i się namecxylem żeby ją zamknąć. Ale na krótko podłączona zamknięta moduł do wymiany jakieś 100 - 150 zł.  Pozdrawiam 

Moduł, można też odesłać do naprawy. Koszt jakieś 70zł, ale gwarancja jest na rok.

Witam, po wciśnięciu przełącznika zamykania szyby od strony kierowcy szyba sie opuszcza, działa wręcz odwrotnie.Mechanik już raz wymienił moduł sterownia lecz pomogło na chwile, i znów to samo. Możliwe że zamontował wadliwy sterownik ? 
I 2 pytanie , czy ktoś ma jakieś zdanie na temat takiego sterownika z allegro do 100 zł :D https://allegro.pl/oferta/modul-sterownik-podnosnika-szyby-megane-ii-scenic-7906573913

Połączyłem z istniejącym tematem - mireczek01

Przeczytaj ten temat od początku. Jeżeli moduł po wymianie działał normalnie i teraz ten sam moduł odwrócił swoje działanie to się psuje. Najlepiej oddać do naprawy (z gwarancją), na allegro znajdziesz ofertę naprawy modułu. Kupując używany niestety ponosisz ryzyko, że jest już wadliwy.

Nie wiem jak jest w Meganie ale w Lagunie tak miałem jak wtyczka była odwrotnie podpięta.

Tutaj odwrotnie nie podłączysz (budowa wtyczki) no chyba, że mechanik jak wymieniał boczki to grzebał przy "kabelkach". 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować