Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szyba działa w odwrotnych kierunkach


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

MII HB3 1,6 - po wizycie u mechanika (wymiana foteli i boczków) szyba pasażera działa w przeciwnych kierunkach - naciskasz dół, jedzie do góry, - naciskasz górę, jedzie w dół. Sprawdzałem wtyczkę przy klamce wewnętrznej (przy przełączniku szyby) i można ją podłączyć tylko w jeden sposób więc nie ma mowy o zamontowaniu odwrotnie. Co ciekawe szyba działa odwrotnie także gdy ja otwieram od strony kierowcy. WTF? Może jest jakiś super trick do prawidłowego zaprogramowania kierunku? Elektryk proponował montaż jakiegoś dodatkowego układu, który odwracałby kierunki ale sądzę, że to kwestia software'u, który zresetował się przy odpięciu przez lakiernika akumulatora. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z objawów uszkodzenia modułu przy silniku jest też zamiana kierunku działania szyb. Inna przyczyna to jak zamienisz moduły prawych drzwi z lewymi. Nie wiem co jest u Ciebie i nie wiem dokładnie co robił mechanik jak zamieniał boczki (musiał odkręcić i odłączyć silniki szyb). Na 100% nic nie da zamiana styków w przycisku. Owszem z przycisku będzie otwierał dobrze, ale jak masz zamykanie szyb z pilota to będzie działać i tak odwrotnie. Miałem tak samo i w ramach oszczędności, aby nie kupować nowego modułu zrobiłem tak, że rozmontowałem cały mechanizm i odwrotnie nakręciłem linki w mechanizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z tego co się orientuje to mam taką samo megane jak i ty.

 

W każdym razie miałem taki sam.objaw z szyba kierowcy...działo się tak przez 3 dni plus blokowanie się szyby. W końcu szyba zeszła wdol zamiast do góry i stanela i koniec. Były to objawy jak się okazało uszkodzonego modułu. Moduł umierał i wariowala. Jak padł ostatecznie to w pozycji otwartej szyby i się namecxylem żeby ją zamknąć. Ale na krótko podłączona zamknięta moduł do wymiany jakieś 100 - 150 zł.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, po wciśnięciu przełącznika zamykania szyby od strony kierowcy szyba sie opuszcza, działa wręcz odwrotnie.Mechanik już raz wymienił moduł sterownia lecz pomogło na chwile, i znów to samo. Możliwe że zamontował wadliwy sterownik ? 
I 2 pytanie , czy ktoś ma jakieś zdanie na temat takiego sterownika z allegro do 100 zł :D https://allegro.pl/oferta/modul-sterownik-podnosnika-szyby-megane-ii-scenic-7906573913

Połączyłem z istniejącym tematem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat od początku. Jeżeli moduł po wymianie działał normalnie i teraz ten sam moduł odwrócił swoje działanie to się psuje. Najlepiej oddać do naprawy (z gwarancją), na allegro znajdziesz ofertę naprawy modułu. Kupując używany niestety ponosisz ryzyko, że jest już wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Meganie ale w Lagunie tak miałem jak wtyczka była odwrotnie podpięta.

PS.Sory nie wtyczka odwrotnie a złożone przyciski w środku odwrotnie.

Edytowane przez ZibiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Też miałem taki problem w Scenic'u II z 2004r. Po wymianie modułu przy silniku podnośnika przełącznik działał "na opak".

Wystarczyło pozamykać wszystkie drzwi, wsiąść za kierownicę odpalić silnik, zgasić silnik, otworzyć drzwi kierowcy na kilka sekund i zamknąć (widziałem na filmiku odnośnie innego problemu, że tak się resetuje sterownik/komputer). Potem już podnośnik zaczął działać prawidłowo, czyli jak klikam do góry to szyba się podnosi, a jak klikam na dół to okno się otwiera.

Edytowane przez TriweT
Dodanie modelu samochodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!