Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem wyżej wymieniony problem. Zaobserwowałem luz góra-dół reflektora. Zauważyłem, że nie ma luzu na górnych mocowaniach (śrubach). Tak, więc należało usztywnić dół. Dół jest trzymany przez bolce, które wchodzą w ślizg. Najprostszym rozwiązaniem jest okleić izolacją bolec, tak żeby wchodził w ślizg nie mając luzu. Może fabrycznie były jakieś gumki na bolec nasadzane? W każdym bądź razie, dzięki temu reflektor już nie drży i siedzi bardzo sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć! Pół roku temu kupiłem Megane III z 2015 roku i niestety dopiero teraz zauważyłem poważny luz góra-dół lewego przedniego reflektora. Po jego wyjęciu, dokładnym obejrzeniu wszystkich zaczepów i porównaniu z prawym reflektorem, który nie "lata" nie zauważyłem żadnych ułamanych lub mocno wyrobionych elementów. Nie mam pojęcia co miałbym usztywnić żeby skasować luz. Czy mógłbym prosić Was o poradę, a najlepiej zdjęcie? Jestem gotowy wymienić cały reflektor ale nie jestem pewien czy to coś da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie problem wyglądał inaczej - ułamany był element u dołu reflektora. Całe szczęście jeszcze wisiał na ostatnim skrawku i nie odpadł. Przykleiłem go i wzmocniłem od góry i od boku cienkim aluminium (z puszki po napoju). Pomogło - mam nadzieję, że będzie trzymać. Swoją drogą - fatalnie zaprojektowana część.

PXL_20211206_134539322[1].jpg

 

Edit: Niestety po zmiennych zimowych temperaturach element odpadł. Stało się to z mojej winy, bo przykleiłem go zwykłą kropelką. Niestety tworzywo to polipropylen (PP) i potrzeba specjalistycznego kleju. Całe szczęście element nie wypadł, tylko leżał sobie pod reflektorem także przykleiłem go jeszcze raz (użyłem kleju marki Technicqll, bo taki był akurat w sklepie). Klejenie wzmocniłem dodatkowo małym gwoździem, który wsunąłem w nawierconą wcześniej dziurkę. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie już problemów, bo jeśli znowu odpadnie to będę musiał kupić nową lampę.

Edytowane przez baby_driver
dodany opis drugiego podejścia do naprawy reflektora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 Temat wszystkim znany drgający reflektor. Wszystkie zaczepy sprawne bez żadnych problemów z montażem a jednak skakał przy prędkościach autostradowych. Rozwiązanie było banalne przypadkowo przy montażu tego bolca "śledzia" wygiąlem go, zrobił się taki lekki banan i dzięki temu reflektor siedzi mega sztywno, ani drgnie. Może mój wpis komuś pomoże. Pomysł z owinięciem tych bolców taśmą izolacyjną też na pewno rozwiąże ten problem. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!