Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od roku jestem w posiadaniu Megane 3 Grandtour 1.5 dCi 90 km. Od momentu kupna jazda noca jest bardzo meczaca, poniewaz zarowki strasznie skacza. Jest to denerwujace dla oka i meczace dla mnie. Lampy trzymaja sie dobrze, wiadomo ze jest lekki ruch gora dol ale to chyba przez to ze trzeba je wyjmowac do wymiany zarowki. Zarowki tez sie dobrze trzymaja. I tu moje pomysly sie koncza :( czy mial ktos taki przypadek? Badz wie jak temu zaradzic? Nie widzialem takiego tematu wiec zalozylem. Pozdrawiam ;)

 

lapka2.gif

 Regulamin pkt. 5.6 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak samochód stoi (odpalony) to czy widoczne są drgania promienia światła czy tylko jak jedziesz? Nagraj i umieść filmik dla lepszego obrazu sytuacji. Czy działa Ci poprawnie mechanizm obniżania/podnoszenia promienia światła? Może tam coś nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zmienić żarówki? Może w takim razie to ich wina? Druga sprawa, że wydaje mi się, iż reflektory powinny być osadzone pewnie i sztywno. Gdy jedziesz i wpadają w drgania możesz mieć taki efekt jaki masz.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   No to w takim razie musze sprobowac jakos usztywnic reflektor. Zarowki wymienialem i za kazdym razem tak samo jest. Moze sprobuje kawalek gumy wlozyc, ech wszystko przez to ze trzeba wyjmowac lampe do wymiany i "dzieki' temu sie wyrabia mocowanie... Dzieki bardzo ;) dam znac czy sie poprawilo po usztywnieniu ;)

 

 

 Regulamin pkt. 5.6 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina mocowania, bo mocowanie jest solidnie przykręcone do reszty i ma bardzo twardy plastik, więc choćby nie wiem jakbyś darł tą lampę to nie wydrzesz raczej tego. Szyny też nie możliwe żeby się wyrobiły(chyba, że ktoś coś uwalił), jest tam troszkę luzu żebyś mógł lekko włożyć reflektor, ale po to są 2 śruby mocujące, żeby wszystko trzymało się kupy, chyba, że wyciągasz lampę po 10 razy na dzień a i w to wątpię. Sprawdź pierwsze czy mocowanie nie lata, może ktoś coś kombinował wcześniej i latają mocowania, a wraz z nimi reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś w w jednej megIII to miałam, ale tam lampy i ślizgi były zamiennikami. Plastik jest bardziej 'elastyczny' niż oryginał i wydaje mi się, że to mogło z tego wynikać. W kolejnych miałam oryginały i tego efektu nie widziałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Dziś myjąc auto jeszcze dla pewności sprawdziłem, czy reflektory nie mają luzu. Trzymają się jak trzeba. Dodatkowo mam doklejoną uszczelkę do maski, która delikatnie dociska i uszczelnia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jwax napisał:

A bolce metalowe (wkładane od góry) do blokady dolnego zaczepu masz na miejscu?

Może ktoś dać namiar gdzie kupić takie bolce do mocowania świateł przednich? Mam Megane 3 po przygodzie z przodu, też widzę, że prawy reflektor nieco skacze i dopiero dziś zauważyłem, że nie mam tych bolców w ogóle. Czy można je kupić osobno, czy występują tylko w komplecie z lampą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!