Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z uruchomieniem samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Użytkowników i proszę o pomysły w rozwiązaniu problemu.

Rano uruchomiłam samochód bez żadnego problemu. Po 8 godzinach otworzyłam auto z karty, włożyłam ją do slotu i usiłowałam uruchomić. Rozrusznik kręcił, silnik odpalał po czym po sekundzie spadały obroty i auto gasło, wszystkie kontrolki zachowywały się jak przy zwyczajnym uruchamianiu. Nie przyjrzałam się kontrolce immobilisera niestety (później pomyslałam, że samochód zachowuje się jak przy awarii immmobilisera). Po kilku próbach wyjęłam kartę ze slotu i z ciekawości spróbowałam czy działa zamykanie/otwieranie centralnego zamka z karty, nie działało, zupełna cisza. Wysiadłam z auta, zamknęłam drzwi - i centralny z karty działa, wsiadłam do samochodu - centralny z karty znowu nie działa. Po kilku próbach samochód w końcu zapalił. Gdy dojechałam do domu już wszystko było dobrze - samochód odpalał za każdym razem, zamykanie i otwieranie z karty działało zarówno jak byłam na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu. Podobny problem zdarzył się kilka razy jesienią/zimą ubiegłego roku (gdy padało lub po umyciu samochodu). Podpowiedzcie Koledzy gdzie ewentualnie szukać usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzany jest zalany/zawilgocony/zaśniedziały moduł UPC (chociaż w ph II mniej prawdopodobne) lub moduł UCH w kabinie. Może wystarczy przeczyścić wszystkie styki w którymś module bo zaśniedziały. Sprawdzałaś czy nie gromadzi Ci się woda w poszybiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałam, ale rozumiem, ze powinnam? :)

Po ostatniej ulewie zauważyłam trochę wody na dywaniku pasażera, choć nie powinno jej tam być bo nie jeździłam wówczas autem.

 

Edytowane przez meganica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak raczej zapchane odpływy w podszybiu (może też być zapchany odpływ klimy). Zaświeć w kratkę podszybia (w tą z której "wychodzą" wycieraczki) lub lepiej odchyl od strony silnika to podszybie i zobacz czy nie stoi tam woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czasami, ale zapchane podszybie od strony kierowcy. Napisałem czasami, bo może to być zbieg okoliczności. Nie zawsze zalewa moduł UCH, ale często śniedzieją gdzieś jego styki. W ph1 często zalewany był moduł UPC w ph 2 to poprawili - ale wilgoć zawsze może się jakoś tam dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę, że po prostu któryś z modułów się po prostu zwyczajnie zepsuł (ze względu na problemy z zamkami bardziej prawdopodobny jest moduł UCH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, mam podobny problem i przyczyną najprawdopodobniej jest woda. Odpływy podszybia nie jest zapchane ale nie mam jednej rurki odpływowej a druga jest w połowie :-D Zamówiłem komplet, budowa rurek sugeruje (zdjęcia), że do nich podłącza się jeszcze jakieś wężyki. Może ktoś wie czy tak jest i jak je poprowadzić w komorze silnika?  

8cd336404fc0bc32076150ae219f.jpg

3d9133c64e199b35a65054798864.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!