Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik światła/zmierzchu oszalał po wymianie szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Ratujcie, bo ręce mi już opadają. 2 tygodnie temu zmieniłem szybę i od tego czasu zaczęły się jajca z automatyką świateł i wycieraczkami. Początkowo serwis zamontował stary żelek i głupiały wycieraczki (światła też, ale błędu nie było). Zdecydowaliśmy się na zmianę żelka - na zamiennik. Problem z wycieraczkami ustał, ale zaczął się pojawiać błąd "skontroluj automatykę świateł" - zero-jedynkowo działa ok, ale przy byle zmierzchu/cieniu się pojawia, a światła się włączają na stałe (do wyłączenia silnika). Zdecydowaliśmy się na wymianę żelka na oryginał - różnica w grubości, ale i to nie pomogło. Strzał padł na elektronikę. Po wymianie na identyczną, ale o małej różnicy w numerze części błąd pojawiał się od razu po wpięciu wtyczki, więc założyliśmy starą i zamówiłem część o identycznym numerze - używaną. Niestety i tutaj objaw jak przy części o innym numerze - od razu błąd. Byliśmy na wizycie w ASO - pan mielił pół godziny, ale nie stwierdził żadnych błędów, a firma od wymiany szyby rozłożyła już ręce. Czy macie jakieś pomysły?

 

Edit. Dla potomnych: okazało się, że czujnik który kupiłem (używany) też musiał być uszkodzony, bo wyjąłem z mojej drugiej meganki i po włożeniu wszystko działa prawidłowo. Czyli padłem ofiarą zwykłego pecha. Pierwszy (oryginalny) czujnik uległ najpewniej awarii w skutek nieprawidłowego założenia żelka (choć żadnych dowodów nie mam, ale jednak byłby to ogromny zbieg okoliczności, gdyby było inaczej). Szkoda, że mimo sprawdzania 3 różnymi interfejsami diagnostycznymi (w tym oryginał Renault i ASO) nie było na ten temat żadnych informacji i trzeba było działać po omacku.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że piszę post pod postem, ale liczę że ktoś to odczyta i pomoże...

 

Skończyły mi się opcje. Kupiłem już 2 używane i 1 nowy czujnik i za każdym razem błąd pojawia się od razu po podłączeniu wtyczki (skontroluj automatykę świateł). ASO rozłożyło ręce, brak błędów i brak jakiś procedur typu adaptacja. Jest to na pewno kwestia czujnika, bo przekładanie z identycznego auta (1.6 dci) pomaga, no ale jak w takim razie kupić taką część? Brałem już zarówno o tym samym numerze części (285356725R), nawet z podobną datą produkcji, oraz nową (gdzie różni się literka - jest C zamiast B). Macie jakieś pomysły? Nikt nie wie na czym polega różnica, bo wszystkie numery są identycznie, czujniki także wyglądają jota w jotę tak samo. Zaczynam słyszeć od mechaników coraz częściej "no przecież to renault...". :(

 

Czy myślicie, że mimo identycznych numerów może mieć znaczenie fakt, że oba używane czujniki były odpowiednio od captura i clio (a nie od meganki)? Choć ta nówka była chyba już od meganki... Po prostu myślę czy nie zaryzykować jeszcze jeden raz i nie kupić czujnika pochodzącego od meganki.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem robię takie przekładki i objawy były identyczne. Póki co mam dwa tropy: muszę znaleźć czujnik od meganki 1.6 dci używany z ok. 2013 r. (co jest praktycznie nierealne jak patrzę na google, nawet szukają za granicą) - tutaj miałbym niemal 100% pewność, że pomoże i wariant bardziej optymistyczny (do wykonania) choć mniej szans, że rozwiąże problem - od jakiejkolwiek meganki (nie captura, clio czy innego traffica) z tego rocznika, ale też brak obecnie takiego na allegro. Pogrubiona opcja rozwiązała problem. Czyli muszą być spełnione dwa warunki: numer (ale tylko ten 285356725R - te pozostałe nie muszą się zgadzać!) oraz model (w moim przypadku meganka). Ah to renault...

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!