Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przywitaj się!(archiwum)


Basenji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ..

Od tygodnia jestem poiadaczem Scenica 2004 1,9dci. Jak do tej pory jest Ok, tylko to spalanie coś duże. Moze to poczatki bo do tej pory jeździłem Octawia benzyną. Jest spora różnicaw sposobie jazdy!! Czytam Wasze opinie , uwagi , opinie i myślę,że z czasem i ja w czymś pomoge lub tez poprosze o pomoc.

Pozdro z Bydgoszczy.. ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się przywitam, już tu miesiąc buszuje po forum i jestem szczęśliwy, że jest takie miejsce w internecie gdzie mogę się wiele dowiedzieć o mojej megi <czerwona>

 

Osobiście jeżdżę Megane I phI 1.6 90KM z 1996roku. Swoją drogą jestem ciekawy czy dużo osób jest z pomorza i czy jest szansa na mały spocik, ja osobiście jestem z Bytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . na wstępie powiem tylko Renault to moje serce ... od zawsze miałem tylko Francuski .. za co je tylko chwale ... Od 4 miesięcy w mym posiadaniu jest Megi 1998r 2.0 16V F7R 710 114 tys mil ( 184 tys km) autko trafiło do mnie przypadkowo , w trakcie sprzedaży mojej ostatniej perełki ( czyt. Renault 5 GT TURBO ph 1 ‘87 ) gość przyjechał do mnie właśnie ta megana ... pooglądał renie spodobała mu sie itp. .. na sam koniec mowie a co mi szkodzi .. zawsze warto spróbować czegoś nowego zapytałem co mysli o wymiane ( miał ja na sprzedaz ) chciał 1450 ł powiedziałem dam ci renie i 200 ł za godzinę wrócił i dobiliśmy dila <ok> meganka zrobiłem już 5000 tys km w ciągu 4 mcy i jestem zadowolony osiągi jakimi dysponuje są w miarę . (jak ktoś latał R5 GT TURBO to wie o czym pisze :))

(od 5 lat posiadam modele Renault 5 od 1.4 gaznik po 1.7 wielopunkt i teraz 3'ci raz miałem 1.4 turbo) 120 KM w budzie 750 kg daje 7 sekund do setki i przyspieszanie z 5 biegu bez redukcji w każdych warunkach . kto jeździł sportowymi samochodami z turbina wie co to za zabawa . niejeden młody kierowca wielkich nowych sportowych potworów został w tyle ....

 

Pozdrawiam serdecznie ... za jakiś czas postaram się zorganizować temat o Megi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 3 dni jestem właścicielem Megane I ph II z silnikiem 1.4 16v w hatchbacku rocznik 99 przebieg 132k km. Przesiadłem się z Volvo v40 1.9 TD z 96 roku. I muszę przyznać że jak narazie jestem pod dużym wrażeniem nowego auta. Po pierwsze cisza. Niesamowite. No ale (odpukac) zycie pokaze ile jest warta. Jedno wiem napewno nigdy wiecej diesla i raczej nigdy volvo. Mieszkam pod Słupskiem btw. Acha i jeszcze jedno poważnie zastanawiam sie na zagazowaniem auta. Robie sporo kilometrow wiec to chyba bedzie dobre rozwiazanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na mnie . Mam na imie Darek mieszkam sobie w Tarnowie i od hmm lipca jestem posiadaczem Reni megane Classic z 97 roku silniczek 2.0 8 V . wczesniej jezdziłem fiatem Uno <ok> ( to byla dopiero maszyna ale niestety ruda ja juz zjadała i trzeba bylo sprzedac :) ) . a Wracajac do Reni :) roznica kolosalna :) poki co jestem bardzo zadowolony z zakupu komfort ok :) silniczek super przyspieszenie spalanie tez w porzadku . Mam nadzieje ze bede bardzo czesto zagladal na forum i w koncu moze na jakis zlocik wyrusze :) bo z fiacikiem jakos nie bylo okazji :) ale czas wszystko pokaze.

 

poki co witam Was wszystkich seredznie , Panow i Panie i oczywiscie zycze miliony pokonanych km razem z naszymi cudenkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Od około 2 tygodni jestem posiadaczem Ranault Megane Hatchback 2001 r. 1.9 cDi [bordo] - nabyłem je zresztą od właściciela, który polecił mi to forum - więc pewnie gdzieś tu krąży <ok>

auto bajka !!!! ponieważ wcześniej jeździłem pojazdami auto-podobnymi typu Łada Niva [polecam], Polonez, Skoda Favorit [polecam] - w tym autku czuję się jak Han Solo w swoim kosmicznym ścigaczu

Oczywiście nie wiem do czego służy połowa przycisków w kokpicie - ale mam nadzieję, że lektura tego forum zbliży mnie jeszcze bardziej do tego auta.

NIE ZNALAZŁEM na tym forum takiej instr. obsługi podstawowych funkcji/ustawień komputera - robię to intuicyjnie by podglądnąć sobie niektóre opcje [spalanie, kilometry itp] - ale może z czasem

 

niewiele narazie mogę powiedzieć - ale polecam megankę

pzdr. seba

 

btw. mój kolega przeżył "czołówkę" w megance gdy uderzył w niego Opel - chyba Astra kombi - pod Szklarską Porębą - znajomy utrzymuje, że on jechał ok. 100 km/h - nie mogę tego potwierdzić, poza faktem, że wszycy uczestnicy wypadku przeżyli i nie są inwalidami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ok> Od 2 dni jestem na tym forum i widzę że tu całkiem sympatycznie.

Jestem z Dąbrowy Górniczej i od 4 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem

mojej Megane II 1.9 dci 120 Km :)

Jeżeli będzie organizowany zjazd "zlot" w okolicach to z miłą chęcią się pojawię :)

Pozdrawiam Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!