Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic 1.6 100KM


Lato019

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazję kupić Grand scenika w bardzo dobrym stanie wizualnym jak i technicznym z 2006r w najbogatsze wersji za 10 tys :-) potrzebuje informacji na temat tego czy to auto jest wogole warte jakiej kolwiek jazdy z taką budą przy 100KM. Autem będzie zona najczęściej jeździć do pracy około 2km w jedna stronę raz na jakiś czas będę jezdzil w rodzinne strony około 100km w jedna stronę no i raz w roku na wakacje gdzies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż w takie skrajności nie popadaj. Jak chcesz szybciej to szukaj 2.0 bo diesla zajedziesz i co z tego, że będziesz się cieszył dynamiką jak przy kasie w warsztacie możesz zostawić majątek przy takim sposobie użytkowania.

p.s. na forum jest/był do sprzedania Scenic 2.0 za 10 tysi Link

Edytowane przez pbet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to ze akurat scenic 1.6 16v z pełnym wyposażeniem mam okazję kupić i pod względem technicznym i wizualnym auto w 100% pewne tylko ta prędkość mnie zastanawia :-) czy to będzie na tyle zrywne żeby nawet i to auto wyprzedzić na trasie :-D

 

Ale dzięki Pbet za twoje zdanie i opinie napewno będzie miało jakis wpływ na moja decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co każdy rozumie pod pojęciem zrywne ale wg mojego słownika zrywne to nie będzie ale jechać będzie. Coś tam może i wyprzedzisz choć cudów nie oczekuj i raczej przy wysokiej prędkości obrotowej, po płaskim albo z górki, z pedałem blisko podłogi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem megane II 1,6 113km, to myślałem, jaki to mam szybki samochód i jaki "zrywny". Oczywiście nawet dało się wyprzedzać tak jak zwykłym samochodem. Dopóki nie wsiadłem do 2.0T, to żyłem w nieświadomości jak może przyspieszać samochód. Wprawdzie to 2.0 z turbo, ale nawet na zwykłym 2.0 16V mam teraz porównanie jaki 1,6 jest wolny. Ale powtórzę dopóki nie miałem porównania, silnik mi pasował. Żona która teraz jeździ 2.0 to jak z powrotem wsiadła do 1,6 to zaczęła marudzić jak on wolno przyspiesza - a jak kobieta jedzie tylko do pracy i bardzo ostrożnie. Dlatego powtórzę jak nie chcesz się zrazić to wystarczy nie wsiadać do auta o większym silniku i wtedy będziesz zadowolony :-)  Gorzej jak raz zasmakujesz w większej "mocy".

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich dieslach jak wsiądziesz i będziesz porównywał 1:1 to czeka Cię spory zawód. Ja się przesiadałem z 1.5 101KM do 1.6 110KM. Diesel mimo mniejszej ilości koni był zrywniejszy ale zrobiłem to z premedytacją :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takiego scenica, jest wolny ale na jazde 5 kilometrów dziennie w zupełności wystarczy. Z tego co pamiętam to wyprzedzanie to redukcja do 3 i gaz w podłogę. Spalanie w mieście miałem zawsze równe 10l przynajmniej komputer tak pokazywał, po trasie nie pamietam ale coś koło 7,5-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!