Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki kłopot, po ruszeniu do przodu/tyłu autem i przekroczeniu predkości około 20km/h zaczyna przez moment bez powodu stukać, pracować prawy przedni zacisk. Podniosłem przód auta, złapałem ręką za pompę ABS/ESP a druga osoba uruchomiła auto, włączyła bieg i poczułem że pompa zaczęła pracować w tym samym momencie co zacisk. Dzieje się tak po każdym odpaleniu auta i potem już nigdy się nie powtarza. Skąd to się bierze? Clip nie pokazał żadnych błędów. Może to być wina kończącego się czujnika ABS ew. zabrudzonego?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze? Dziwna sprawa według mnie, tata ma Scenica I z tym systemem i nic takiego u niego nie ma miejsca. Jeszcze dodam, że wcześniej miałem sam ABS i nie działo się nic takiego, dopiero po dołożeniu ESP się to pojawiło. Ale skoro tak ma być to będę z tym jeździł, najwyżej coś się posypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bobeks napisał:

Cięcie.

Dołożyłeś sam ESP ? To jest nieopłacalne, masa części podlega wymianie...

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieopłacalne jeśli chodzi o robociznę bo spędziłem przy tym  3-5 dni (miałem złamaną nogę i mi się nudziło :-D ). Ale jeśli chodzi o koszt części to za wszystkie dałem 250 zł (części z demontażu być może sprzedam to mi się koszta jeszcze pomniejszą) plus do tego, 

-butelka 1 l płynu hamulcowego za 14 zł , 

-uruchomienie kontrolki i konfiguracja Clipem 50 zł (przy okazji jeszcze konfiguracja innych pierdółek),

-izolację, tulejki kablowe, termokurczki, itd. 0 zł (jestem elektrykiem więc mam takie rzeczy).

 

Jeśli chodzi o tą masę rzeczy do wymiany a raczej domontowania to:

-pompa ABS (jakby ktoś kupował to warto zapytać o śruby mocujące bo ta pompa ma nie dwa a trzy uchwyty mocujące a zwykła śruba M6 się nie sprawdzi)

-przewody hamulcowe między pompą hamulcowa a pompa ABS (ESP wymaga takich o większej średnicy),

-przycisk ASR,

-przekaźnik STOP, 

-czujnik położenia (tu są potrzebne dwie śrubki M6 najlepiej samo gwintujące),

-kostka pompy ABS z kawałkiem instalacji(ja dostałem na szrocie całą instalację to miałem wszystkie kostki i kabelki). 

 

Działa, fajna sprawa, da się to zrobić tylko trzeba rozkopać pół fury, nie znalazłem jeszcze tematu w którym komuś się to udało, także ten jest chyba pierwszy.

 

Ciekawostka- jeśli ktoś nie ma ESP, nie ma też dodatkowych poduszek bocznych pasażerów z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, zamierzam dołożyć ESP do mojej meganki i widzę że koledze się udało 😉

Mam ABS i Elektryczne wspomaganie. Czy czujnik położenia kierownicy już tam jest czy też go trzeba dołożyć 

Jakie wiązki trzeba wymienić aby to ustrojstwo zaczęło działać?  (Nie mam kabli do przycisku, ani czujnika pod fotelem, za pompę jeszcze się nie brałem bo wolę zasięgnąć wiedzy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!