Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG Zenith Pro Obd


piwakk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Posiadam instalcję LPG w Renault M3 i ogólnie jest ok ale jest jeden problem z nadejściem niższych temperatur otoczenia. 
Po krótkiej jeździe i nieosiągniętej temp. przełaczenia na LPG (30C) zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu nie przełącza na LPG się nawet po rozgrzaniu.Pasek diod wędruje i czasami jest także sygnał dzwiękowy, ręcznie natomiast mogę przełączyć na LPG. 
W zeszłym roku o tej porze gazownik uaktywnił funkcję podgrzewania wtryskiwaczy i powiedział że będzie ok ale do końca nie jestem zadowolony.Będę go atakował dalej 
Kontaktowałem się z serwisem Zenitha i sugerowali o zmianie zasilania tak aby sterownik od razu się wyłączał i kasował błedy (o ile taka opcja jes uaktywniona) 
Muszę tylko zasugerować gazownikowi taką opcję podłączenia(tylko gdzie bo jest jakieś podtrzymanie zasilania sterownika. 
To może rozwiazać problem? 
Pozdr.

Edytowane przez piwakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić gazownika. Jeżeli musiał uaktywnić rozgrzewanie wtryskiwaczy, znaczy, że zamontował Ci jakiś złom.

Kasowanie błędów- oni się dobrze czują? Taka funkcja jest niedopuszczalna. Jakikolwiek sterownik z obd w tym samochodzie to nieporozumienie i naciągactwo.

Wrzuć zdjęcia instalacji spod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gazownik instalator w mojej okolicy przedstawiciel agcentrum i raczej ten bo jest jeszcze gwarancja ale nic pewnie nowego nie wymyśli(chyba że go nakieruję)

skąd sugestia o złomie po uaktywnieniu rozgrzewania wtryskiwaczy????

-kasowanie błedów oni się dobrze czują?-taka funkcja jest niedopuszczalna?

-sterownik z obd w tym samochodzie to nieporozumienie......?

Proszę jaśniej :-D

Pozdr

 

Edytowane przez piwakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, piwakk napisał:

-kasowanie błedów oni się dobrze czują?-taka funkcja jest niedopuszczalna?

 

komputer auta sypie bładami bo coś złego się dzieje
a tu włączone kasowanie tych błędów, a nie szukanie przyczyn ich powstawania!

to tak jakby odłączać kontrolkę poduszki powietrznej, żeby nie wyświetlała się na desce a nie naprawić poduszkę

taka opcja w sterowniku gazowym powstałą na prośbe gazowników, którzy nie potrafili dobrze wyregulować instalacji lub zdiagnozować usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

-koledzy forumowicze co Marek 07 miał na myśli:

-sterownik z obd w tym aucie to nieporozumienie i naciągactwo???

komputer auta sypie błędami ???---(deku)

Może ktoś mnie nakieruje<piwko>

Edytowane przez piwakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!