Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
1olek

Megane II phII Uniwersalna sonda lambda - podłączenie - opis

Recommended Posts

Witam

Podzielę się z wami informacja jak podłączyć uniwersalna sondę lambda marki BOSCH typ: 0258986615. Od razu wyjaśniam dlaczego uniwersalną a nie dedykowaną, ano bo ktoś już tam grzebał i urżnął fabryczna wtyczkę i kable skręcił palcami i zawinął w taśmę. Sonda uniwersalna posiada wodoszczelne złącze które idealnie się spisuje w w/w przypadku lub po prostu gdy oryginalna wtyczka jest skorodowana i musimy ja usunąć. A więc do rzeczy, sonda uniwersalna ma 4 przewody, dwa białe, jest to grzałka, biegunowość nie ma znaczenia, łączymy je z kablami w samochodzie o kolorach: zielony oraz biały. Mamy też w sondzie czarny i szary kabel, czarny to + a szary to -. Łączymy je następująco: czarny z sondy z fioletowym kablem z brązowym paskiem po stronie instalacji auta, oraz szary po stronie sondy z szarym z brązowym paskiem po stronie auta. Myślę że opis się przyda bo sam miałem zagwozdkę jak to połączyć a kolory z opisu uniwersalnej sondy lambda za nic nie pasowały do tych występujących w moim samochodzie.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1olek
  • +1 1