Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 - co ile filtr powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co ile wymienia się filtr powietrza w megance 3? Teoretycznie olej, filtr olejowy co 30 tys km. Jednak znając starą dobrą szkołę połowa tego niż zaleca producent. W megane 1 wymieniałem co 12 a teraz myślę, że w megane 3 wymienić przy ~15  i powinno być ok. Ale filtr powietrza co ile? Ogólnie powinno być razem z olejem, ale zapytać można. Nie zawsze po takim czasie jest brudny. Gdzie można sprawdzić filtr powietrza i gdzie się on znajduje (jak się dostać do niego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według książki serwisowej 60 000 km lub 4 lata ale wiadomo, że minimum co roku i najlepiej co 10-15k km. Filtr znajdziesz za osłoną akumulatora.

20170909_135621_3.thumb.jpg.11b51941e20b77f1f689c07c4eed9498.jpg

Żeby wyjąć filtr powietrza trzeba zdjąć osłonę aku i prawdopodobnie (tak było w MII) odkręcić te 2 śrubki.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował.

Jej, myślałem, że zmiana oleju co 30 tys jest przegięciem a filtr powietrza co 60 tys????? zapewne większość ludzi tak pewnie będzie zmieniać te elementy bo tak producent każe. I niestety wiem, że to nie wyjątki bo znam takie przypadki. Czyli ten filtr to sobie sam kupie i wymienię. Jak kabinówkę bo jest na yt sposób by schowka nie zdejmować.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam od siebie, że kiedyś zainwestowałem w filtr firmy kamoka. Po ok. 8 tyś km od wymiany filtra auto ciężko się rozpędzało. Po podpięciu klipa i test drivie okazało się że turbina podaje za małe ciśnienie. Najprostszym rozwiązaniem wydało mi się sprawdzić filtr na początek. Po wyciągnięciu filtra okazało się ze on tak dobrze filtruje, że praktycznie zawalony całkowicie (cały czarny). Po wymianie nie to auto :-D i od tego czasu kamoki nie kupuję z racji zbyt dobrej filtracji (to samo tyczyło się kabinowego praktycznie nie przepuszczał powietrza do kabiny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Regularna wymiana filtrów jest bardzo ważna. Filtr powietrza i filtr paliwa powinny być wymieniane zdecydowanie częściej niż zaleca to producent. Ja wymieniam filtr powietrza zwykle co druga wymianę czyli co max 25- 30 tys. (wychodzi częściej niż raz w roku) ale niektórzy zalecają co wymianę oleju/15 tys. Koszt dobrej klasy filtra to jakieś 40-50,00 zł a najtańsze filtry całkiem przyzwoitej jakości (w każdym razie nie najgorsze badziewie)  można kupić już za kilkanaście złotych więc nie warto oszczędzać tym bardziej, że jak wymiana jest prosta i można zrobić to samemu to odpadają koszty robocizny dla mechanika i nie trzeba się specjalnie umawiać na termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!