Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaślepka listwy dachowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Irytowała mnie uderzająca antena o reling, więc je zdjąłem. W listwach pozostały cztery dziury. Szukałem zaślepek na alledrogo i OLX, ale tam pustki, a nie chcę kupować specjalnie całych listw. Byłem też na złomie, a tam Scenic bez listw na relingi.

Pod Scenic'a ciężko znaleźć, ale czy może pasują od innego modelu gdzie są dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz listwy aluminiowe (oczywiście barwione na czarno), to te zaślepki są pchane w dół i wsuwane pod listwę. Przyjrzyj się dokładnie, może są, pogmeraj haczykiem z drucika, może za głęboko je wsunął. Te zaślepki mają takie oczka "igielne" aby np. wspomagać się płaskim śrubokrętem. w przesuwaniu.

Jeśli nie masz zaślepek, to albo ktoś je powyrywał, albo nie było, bo może poprzedni właściciel kupił niekompletne listwy. Ale najprawdopodobniej masz listwy gumowe, w których po prostu poprzedni właściciel wyciął oczka aby zamontować poprzeczki.

Sprawdź więc najpierw jakie masz te listwy, gumowe czy aluminiowe.

Jeśli masz jednak aluminiowe, to pomierz sobie i sprawdź, czy te zaślepki nie pasują czasem od Astry F, są na tej samej zasadzie. Ale i tak musisz zdemontować listwy,, bo inaczej zaślepek nie założysz. Jak masz garaż ogrzewany to dobrze, ale jeśli będziesz to robił na dworzu przy obecnych temperaturach, to popękają Ci zatrzaski listew, a te ciężko kupić. Na Twoim miejscu, na obecną zimę dałbym sobie spokój i po prostu je zakleił taśmą izolacyjną, bo połamiesz zatrzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak to wyglądało w fazie I; dobrze że problem rozwiązany :-) 

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!