Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dylemat z oponami.


fleer88

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pewien mały problem z oponami do Swojej Megane II Kombi. Jako że jest to mój pierwszy zakup opon zimowych więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem 2 pary opon rozmiar 205/55/16. Chcąc lekko przyoszczędzić ale nie zniżając się do poziomu opon chińskich z kategori no name zakupiłem opony firm których nazwy obiły mi się już kiedyś o uszy. Problem jest taki że pierwsza para jest innej firmy z zupelnie innym bierznikiem niż 2 para( wszystkie zimowe oczywiście ). Pierwsze to Nexen Winguard Snow'G WH2 a drugie to Sava Eskimo S3+ . Obydwie mają indeks T. Oznaczenia eu nexenów to e i c natomiast savy to c i c. Wiem że powinno się kupować w miare możliwośći 4 identyczne opony ale budżet i przypadek losowy( gościu miał 2 ostatnie opony w promocyjnej cenie kolejna para kosztowała by 120 złotych więcej) zmusiły mnie do zakupu. Czy możecie mi doradzić które opony założyć na przód a które na tył ?? Z góry dziękuje za odzew:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem bardziej na porady " z doświadczenia"  typu "..miałem sava i są super na duży śnieg." Ale widzę że nikt aż tak do tego nie przykłada wagi:)

Edytowane przez fleer88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób po prostu kupuje 4 opony jednakowe i raczej ciężko będzie o doświadczenia z taką mieszanką. Jednak tak jak pbet napisał, nie ma większego znaczenie co założysz na przód a co na tył. Sava w testach wypada trochę lepiej w testach, więc można dać ją na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fleer88 napisał:

Liczyłem bardziej na porady " z doświadczenia"  typu "..miałem sava i są super na duży śnieg."

Miałem Sava i są super na duży śnieg :-) Serio. Swoją drogą jest już bardzo bogaty temat o oponach więc nie ma co zaczynać tutaj nowego. Teoretycznie ważniejsze co masz na tyle, a nie z przodu. Gdzieś czytałem, że lepsze opony powinno się dawać na oś wleczoną. Ile w tym prawdy ciężko powiedzieć. Obydwa modele nie są złe więc obojętnie co zrobisz byle na 1 osi były takie same opony.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!