Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ZAKUP Reno Megane II 1.9 dCi


xDoniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i mam do Was pytanie.
Ogólnie borykam się ze swoim autem od dłuższego czasu i miałem się rozglądać za innym, ale do rzeczy..
Spotkałem dzisiaj sąsiadkę, która wróciła do Polski i ma do sprzedania Megankę z 2007r, kombi, czarna 1.9 dCi z przebiegiem 88 tyś w automacie, jest pierwszym właścicielem, kupiła auto w salonie z Niemiec, sprzedaje, bo ostatnio kupiła nówkę sztukę.
Dokładnie co do wyposażenia itd szczerze nie zwróciłem uwagi za dużo, bo była to szybka akcja i rozmowa. Wiem, że jest klima, kierownica wielofunkcyjna, 4x el szyby, a resztę ewentualnie dopiszę jutro.
Babeczka chce 13 tyś za auto i teraz pytanie do Was czy jeśli jutro na warsztacie okazałoby się, że auto jest w dobrym stanie czy taka cena byłaby dobra?
Dodam, że przebieg jest autentyczny, bez korozji, bez jakiegokolwiek wypadku (lakier sprawdzany), ma dwa komplety opon w bardzo dobrym stanie, ważny przegląd/ubezpieczenie.
I na co ewentualnie zwrócić szczególną uwagę podczas sprawdzania auta?

Z góry dziękuję za pomoc :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ca. 13 kPLN jest wg mnie na właściwym poziomie - mam Megane II faza II Grandtour z 2008.09, 1.5 dCi, wyposażenie Dynamique z przebiegiem 133 kkm - i wyceniałbym je podobnie, może troszkę więcej (w zależności). Jak będziesz już wiedział, to napisz coś więcej i jeszcze fajnie jakbyś wrzucił zdjęcia - fajniej się dyskutuje :-) Co do korozji, sprawdź dokładnie progi, a konkretnie miejsce ich łączenia z przednimi błotnikami i tylną klapę od spodu.

 

Jeśli jest jak piszesz i silnik ma 88 kkm, to powinien być w świetnym stanie technicznym - rozumiem, że olej wymieniany co rok, przy przebiegu zdecydowanie poniżej 15 kkm. 1.9 po 2005 roku jest zdecydowanie mniej kłopotliwy. Nie jestem pewny czy ma filtr cząstek stałych, ale wg mnie może go mieć.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, konwil napisał:

Cena ca. 13 kPLN jest wg mnie na właściwym poziomie - mam Megane II faza II Grandtour z 2008.09, 1.5 dCi, wyposażenie Dynamique z przebiegiem 133 kkm - i wyceniałbym je podobnie, może troszkę więcej (w zależności). Jak będziesz już wiedział, to napisz coś więcej i jeszcze fajnie jakbyś wrzucił zdjęcia - fajniej się dyskutuje :-) Co do korozji, sprawdź dokładnie progi, a konkretnie miejsce ich łączenia z przednimi błotnikami i tylną klapę od spodu.

Jutro wrzucę, bo tak jak mówię była to strasznie szybka akcja, ale wydaje mi się, że jeśli byłaby okej to bym ją przygarnął. Autko ogólnie było ciągle garażowane, na pierwszy rzut oka nie zauważyłem żadnych oznak korozji, ale jutro się dokładnie przypatrzę. Ogólnie wewnątrz autko na prawdę zadbane, dlatego mimo, że to diesel, którego starałem się dotychczas unikać raczej będę skłonny przygarnąć to autko. Jutro podjadę na warsztat, aby sprawdzili i wrzucę kilka zdjęć, dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!