Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , megane coupe 99r. , przy zamykaniu drzwi ( trzaskaniu ) wydobywa się dziwny huk z lewej okolicy podszybia,  tak jakby jakas klapa była naderwana i przy trzasnieciu drzwiami odbijalo ja i wracała do punktu wyjścia,  dodatkowo nie mam regulacji kierunku nawiewu , cały czas dmucha z każdej dmuchawy,  jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć co to dokladnie może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2017 o 10:46, Adeczek9765 napisał:

Rozwiązany : klapkę widać z kabiny znajduje się za skrzynką bezpiecznikow,  wygluszenie gąbka zniwelowalo huk :-)

Wg mnie wcale nie rozwiązany, tylko przypudrowany. Przyczyna jest taka jak podał kolega smeg. Miałem to samo i naprawiłem to. Rozwiązałem to w sposób leszy niż fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gimak napisał:

Nie papuguj.

Też mam taki problem z tą klapką. Mam wersję z klimatyzacją auta. Jest jakiś łatwy dostęp?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi na to odpowiedzieć, bo moja meganka nie miała klimatyzacji, więc nie wiem, czy przy klimatyzacji jest podobne rozwiązanie. U mnie żeby się do tej klapki dostać , trzeba było wyjąć dmuchawę i moduł z klapką. Z tego co czytałem, przy klimatyzacji, w wyjęciu dmuchawy przeszkadza przewód z klimatyzacji, ale były też wpisy, że niektórym udało się to ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2017 o 18:26, Adeczek9765 napisał:

 dodatkowo nie mam regulacji kierunku nawiewu , cały czas dmucha z każdej dmuchawy, 

Klapka recyrkulacji nie powinna mieć wpływu na regulację nawiewów .W centralnej konsoli są klapki sterowania nawiewami .

Od dołu deski rozdzielczej, po lewej stronie kolumny kierowniczej widać klapkę recyrkulacji powietrza ,można sprawdzić czy lata luźno.

Żeby wyjąć dmuchawę trzeba odkręcić przewody dochodzące do parownika.

Edytowane przez 11348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!