Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.6 16v gaśnie podczas jazdy


bart5331

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio podczas jazdy moje renówka w momencie zgasła tak jakby został odcięty prąd, po sekundzie samochód sam odpalił . Co może być powodem tego ? Dodam że posiadam zabezpieczenie które odcina prąd w samochodzie lecz nie jest używane i cały czas jest wyłączone. Liczę na waszą pomoc ponieważ auto jest mi potrzebne a takie sytuacje są dość niebezpieczne na drogach. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i tak go nie używasz to jest zbędne. Nie mam pewności, że to akurat jest winowajcą ale z Twojego opisu może tak wynikać. Dziwne jest, że jak auto zgasło to samo odpaliło po chwili jak sam napisałeś i nie potrzebowało Twojej pomocy. To co wiemy na pewno to fakt, że Renault jest naszpikowane wrażliwą elektroniką i każda ingerencja (szczególnie niefachowa) w nią niesie ze sobą ryzyko wystąpienia jakiś nieprawidłowości. Dlatego poszukiwania zacząłbym od tego. Od kiedy masz auto? Czy wcześniej były podobne sytuacje? Kto montował zabezpieczenie? Czy za Twojej "kadencji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto posiadam od października 2017. Wcześniej auto nie chciało odpalić i znajomy mechanik wspominał że może to być spowodowane właśnie tym zabezpieczeniem. Z tego co mówił poprzedni właściciel zabezpieczenie było zakładane w serwisie Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przed chwilą pisałem o tym samym w jakimś innym temacie :P Zacznij od oceny stanu wtyczek na UPC. Jak nie pomoże, a masz jakąkolwiek możliwość szybkiej podmiany modułu z innego auta to polecam to zrobić. Mnie kiedyś też tak bezczelnie gasł podczas jazdy i winowajcą był niestety ten nieszczęsny moduł. Różnica polega na tym, że po takim zgaśnięciu nie odpalał przynajmniej kilka minut (choć zdarzało się też, że łapał natychmiast), a w pewnym momencie lubił się zaświecić komunikat "check injection", także nie wiem, to tylko moja sugestia ;)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!