Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapowietrzony układ chłodzenia, ogrzewanie, szalejąca temperatura


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem(Megane II 1,5 dci 106KM). Podczas jazdy temp. silnika waha się między 86-68 stopni C, ogrzewania raz jest raz go niema, układ chłodzenia zapowietrza się. Węże od nagrzewnicy jeden zimny drugi chłodny, z nadmuchu od strony kierowcy leci cieplejsze powietrze niż z nadmuchu od strony pasażera (to wszystko dzieje się przy temp silnika 81 oC). Wymieniono, zrobiono: termostat, nowy płyn + odpowietrzenie układu, nowy kompletny rozrząd, test uszczelki negatywny (dwutlenek węgla), klapy działają prawidłowo, brak błędów. 

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi na myśl to albo złe odpowietrzenie albo gdzieś w układzie zator np w chłodnicy który nie pozwala na swobodny obieg płynu, ostatecznie nowy termostat niesprawny lub źle osadzony jeżeli jest tu taka możliwość ( w którymś aucie spotkałem taką przypadłość że dało sie włozyć termostat odwrotnie ale po rozgrzaniu nie otwierał sie ponieważ nie miał jak).

 

Pytanie jeszcze ile płynu weszło no pustego układu ?

 

K4M K4J - 6l

K9K - 4l

Więcej informacji manual dział 19a2

Edytowane przez siwy645
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiony był test na spalin na zbiorniczku(negatywny), dziś wymieniony korek od zbiorniczka, i zmieniło się to że na postoju nie grzeje a a po przygazowaniu zaczyna grzać, układ przedmuchany kompresorem w każdą stronę, odpowietrzony z obydwóch odpowietrzników, płyn w układzie czysty bez szlamu rdzy itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik osiąga temperaturę aby się otworzył termostat ? Ja bym zalał jeszcze raz od początku płyn. Spuścił to co jest i zgodnie z manualem zalał sprawdzając ile litrów weszło do układu oraz odpowietrzył zgodnie z manualem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat się otwiera przy 85, wentylator uruchamia się przy 97, rano na zimnym odkręciłem odpowietrznik i nic, po odkręceniu korka wlewu zaczyna lecieć płyn. Chcę nadmienić że to nie pierwsza wymiana płynu w Renacie i zawsze było ok. A na chwilę obecną grzanie raz jest raz go nie ma i rośnie ciśnienie w układzie. Czy możliwe jest że uszczelka poszła mi że test spalin jest negatywny ? A może problem leży w chłodnicy spalin która również jest chłodzona cieczą, a może jeat jest jakiś układ chłodzenia doładowania powietrza i on zapowietrza układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, miałem to samo. Po wymianie rozrządu ogrzewanie było bardzo słabe. Temperatura na wskaźniku raz w górę raz w dół. Wymieniłem termostat przepłukałem układ chłodzenia dalej to samo. Wreszcie zdemontowałem nagrzewnicę i co się okazało... była zapchana silikonem który dostał się do układu z uszczelnienia pompy wody przy wymianie rozrządu. "Flachowiec" (tak mogę go nazwać, choć to warsztat specjalizujący się w naprawie Renault od wielu lat) nawalił tyle silikonu pod pompę, że przy przykręcaniu wycisnęło go i dostał się do układu. A że w nagrzewnicy kanaliki bardzo wąskie to się zapchało. Postanowiłem sam wymienić nagrzewnicę i płyn na nowy. Od tamtej pory spokój , w aucie cieplutko a temperatura już nie skacze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!