Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatnie korekty paliwowe


szmydu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie co może być nie tak. Przy ostatnich mrozach padł mi akumulator. Wymontowalem i ładowalem przez noc. Rano podpiąłem I odpaliłem na benzynie. Po kilku minutach przełączyłem na gaz I jazda. Po rozgrzaniu silnika zauważyłem ze na wolnych obrotach trochę bardziej sie telepie silnik niż zwykle. Podłączyłem interfejs i się zdziwiłem bo korekta LTFT jest na 18.8 (wcześniej miałem po mięsie od -4.7 do 4.7) a po zsumowaniu stft i ltfr wychodzi ze waha się w zakresie od 20 do 30. Na zimnym silniku wartości są podobne ale na -. Jak odpalę silnik i jeżdżę na samej benzynie to efekt jest ten sam więc to raczej nie problem z lpg. Nie pierwszy raz odpinałem aku i takich jaj nie było. Fakt że jak to robiłem było -17 ale to chyba nie powinno mieć znaczenia. Oczywiście brak błędów.

 

 

 

Mała aktualizacja. Wyłączyłem gaz i jeżdżę na benzynie. Na zimnym silniku korekty benzynowe (LTFT + STFT) są ujemne w okolicy -20 (+/-20).  Po osiągnięciu przez płyn temp. 50 stopni C korekty oscylują w okolicy 0 (+/-20). Natomiast po rozgrzaniu silnika, temp. płynu 80 stopni , korekty są już dodatnie +10 (+/-20). Po rozgrzaniu silnika (80 stopni C) czuć większe wibracje silnika wewnątrz kabiny.  Ktoś się spotkał z czymś takim ? Lewe powietrze mogłoby powodować takie zachowanie, czy szukać przyczyny gdzieś indziej ? 

 

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W moim 1.4 tce korekty paliwowe nie można skasować poprzez odpięcie akmulatora czy jak w innych markach np. w wv korekty paliwowe kasują się po skasowaniu błędów; W  Renault można polączyć sie np. Pyrenem i połączyć z modułem wtrysku i tam jest opcja kasowania adaptacji korekt obd zadymienia po wykonaniu polecenia korekty czy to na minusie czy to na plusie są zerowe ważne jest to np. podczas ustawiania instalacji lpg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2018 o 20:15, szmydu napisał:

Po rozgrzaniu silnika (80 stopni C) czuć większe wibracje silnika wewnątrz kabiny.  

Warto przeczyścić  ;

 - map-sensor oraz zapewnić mu szczelność montażu,

 - przepustnicę i wymienić oringi,

Dnia 3.03.2018 o 20:15, szmydu napisał:

Mała aktualizacja. Wyłączyłem gaz i jeżdżę na benzynie.

Kierunek działań prawidłowy,

Warto przeganiać auto na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!