Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne szuranie w przedziale 800-1300 obr.


sagemini

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc. Jestem świeżo po wymianie rozrządu po której pojawiły się odgłosy których wcześniej nie słyszałem. Rozrząd wymieniany w ASO przy przebiegu 95 tyś km. bez KZFR i pompy wody. Objaw jest taki, że w zakresie 800 - 1300 obrotów pojawia się trudny do zidentyfikowania dźwięk przypominający szuranie lub jęczenie rolki/napinacza.Byłem z tym w ASO, dwóch panów się zebrało, posłuchali i stwierdzili, że nie wiedzą co to ale faktycznie dźwięk jest słyszalny. W trakcie "analizy" odpinali wtyczke, zakładam że od elektrozaworu sterowania zmiennych faz rozrządu - efekt bez zmian. Pojawiły się sugestie, że to KZFR, że może pompa wody, że filtr oleju nie oryginalny (obecnie mam BOSCHA) - jeden z panów twierdził, że to auto nie toleruje filtrów innych niż oryginalne. Auto pochodzi z polskiego salonu i jak dotąd było regularnie serwisowane, przebieg jest 100% pewny. ASO przyjmując auto na wymianę rozrządu twierdziło, że przy takim przebiegu producent nie przewiduje wymiany pompy wody i KZFR. Zazwyczaj nie oszczędzam na wymianach i robie co trzeba bo przy rozrządzie to i tak jedna robota. No ale zawsze kilka stówek zostało w kieszeni a że KZFR w zasadzie nie daje o sobie znać to go zostawiłem. Teraz jak pojawiły się problemy to zaczyna się wymyślanie. Szkoda bo przeciez auto było na warsztacie i mechanik miał okazje posprawdzać czy wszystko jest OK z KZFR jak i pompą wody. Od wymiany rozrządu przejechałem ramptem 650km więc tym bardziej dziwi mnie podejście ASO do tej sprawy.

Co do KZFR - auto zapala od pierwszego razu, jeśli terkota to max 2 - 3 sekundy nie dłużej i to po dłuższym postoju np. z dnia na dzień. Zakładam, że przez tak krótki czas ma prawo pracować inaczej zanim olej go nie wypełni. Nie ma innych objawów, nie zauważyłem spadków mocy, nie gaśnie itp.

Starałem się nagrać ten dźwięk, przepraszam jednak za jakość - nagrywane telefonem i dodatkowo byłem zmuszony podciągnąć nieco głośność w Audacity bo w zasadzie nic nie było słychać.

Dodam, że dźwięk nasila się po rozgrzaniu silnika, po odpaleniu na zimno w kabinie w zasadzie nie słychać niczego niepokojącego. Na wysokości prawego przedniego koła jest jednak wtedy słychać coś w rodzaju chrobotania które cichnie w miare nabierania temperatury przez silnik i dźwięk ten przechodzi następnie w szuranie/jęczenie.

https://drive.google.com/file/d/1w58incPjZ_LKG3LKHaC_dkx3KyWe-Bpm/view?usp=sharing

Z góry dzięki za wszelką pomoc w temacie!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!