Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie przy ruszaniu


bubel90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Szukając nie znalazłem podobnego tematu. 

Przy ruszaniu szczególnie na zimnym silniku mam problem z szarpaniem samochodu. Nie zawsze się to dzieje, czasem nawet na rozgrzanym silniku. Jak ruszam to po opuszczeniu sprzęgła auto szarpie, ciężko to opisać inaczej. Szarpie przez jakąś sekundę i dalej normalnie już jedzie. 

Ktoś coś podejrzewa? Sprzęgło? 

Nie chce narazie jechać do ASO bo nie zawsze to występuje A znając życie w ASO podczas jazdy próbnej nie wystąpi. 

Ma ktoś z was coś podobnego u siebie?

Próbowałem ruszać z większą ilością gazu, z mniejszą i zawsze tak samo. 

Megane iv 1.2 Tce 130 km manual 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam to samo od wyjazdu z salonu, szczególnie jak jest zimny silnik.

Jak jedziesz nawet ze stała prędkością w okolicy 2 tyś obr/min to szarpie silnikiem? W moim przypadku tak też jest.

Sprawę zgłosiłem w ASO i każą jeździć aż do przejechania 3 tyś kilometrów. 

Zobaczymy co będzie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo w swoim, auto od nowości szarpie na zimnym a czasami też na ciepłym. Byłem już w ASO 3 razy i zmieniali oprogramowanie, układali od nowa przewody paliwowe. Do tego słychać bardzo grzechotanie rozrządu, ale ASO upiera się, że nic nie słychać.. Ogólnie jestem mega zawiedziony autem i odliczam tylko miesiące do końca leasingu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz pewność że to rozrząd? W M4 jeszcze potwierdzonego przypadku łańcuszka nie było chyba, od któregoś roku to poprawili więc może przejmujesz się niepotrzebnie. Czy słyszysz to podczas postoju przy przegazowaniu czy tylko podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, eino napisał:

A skąd masz pewność że to rozrząd? W M4 jeszcze potwierdzonego przypadku łańcuszka nie było chyba, od któregoś roku to poprawili więc może przejmujesz się niepotrzebnie. Czy słyszysz to podczas postoju przy przegazowaniu czy tylko podczas jazdy?

 

Nie mam :-) Właśnie noszę się z zamiarem nagrywania w najblizszym czasie. Tylko podczas jazdy, na postoju jest prawie nie słyszalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko podczas jazdy to prawdopodobnie szum powietrza od turbiny na którymś z zaworów. Generalnie silnik ma dobrą kulturę pracy więc bardziej słychać osprzęt niż w dieslach i starszych konstrukcjach.

Edytowane przez eino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Ja mam to samo przebieg 40 tys nie wiem czy mozna to opisac szarpaniem. Wymienilem sprzeglo dwumas dalej to samo 2 tys niepotrzebnie wydane. Poprostu tymi autami trzeba ruszac na pół sprzegle wiecej gazu musisz dodać i rusza normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!