Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

KARTA DO MEGANE II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem autko Megane II 2003r sprowadzone z Niemiec.

 

1) Otrzymałem dwie kart. Pierwsza karta działa poprawnie (otwiera i zamyka drzwi oraz włącza i wyłącza silnik), natomiast druga karta TYLKO otwiera i zamyka drzwi (nie mogę nią włączyć silnika). Dodam, że nie są to kart "hands free". Co może być powodem tego, że druga karta nie działa tak jak powinna. Czy przyczyną może być słaba bateria?

 

2) Na karcie są trzy przyciski. 1-otwierania, 2-zamykanie. Proszę o podpowiedź do czego służy trzeci przycisk na karcie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź do czego służy trzeci przycisk na karcie.
Do otwierania i zamykania TYLKO bagażnika.

Ściągnij sobie instrukcję obsługi - link jest gdzieś na forum.

A z niedziałającą kartą najlepiej jedz do ASO - zobaczą co jest grane i może coś pomogą.

Gratuluję zakupu przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odpala silnika a jest ona bez f. HandsFree to stawiam na transponder karty. Karta posiada 2 niezależne układy:

1 układ zdalnego sterowania - to typowy pilot jakie stosuje się do alarmów samochodowych - ten układ tylko wysyła impuls z kodem do samochodowego odbiornika a ten np otwiera i zamyka drzwi, domyka szyby itd - do tego jest potrzebna bateria w karcie

2. układ transpondera - niezależny układ zasilany cewką która umieszczana jest w polu magnetycznym czytnika i w ten sposób zasila układ nadajnika małej mocy który to wysyła impuls z kodem. Do tego bateria nie jest potrzebna w karcie.

 

Sprawdź czy karta nie była otwierana - zwykle przy otwarciu za pomocą np noża może dojść do uszkodzenia cewki transpondera - wtedy efekt będzie taki jak opisałeś.

 

Jest też możliwość ograniczenia działania karty programowo za pomocą kombinacji kolejności umieszczenia obu kart w czytniku i w ten sposób uczynienia jednej z kart aby mozna było odpalić samochód ale nie można było otworzyć bagażnika i wlewu paliwa ale u ciebie chyba jest odwrotna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest, że druga karta była "dorabiana" i zaprogramowano tylko zdalne sterowanie a transponder pominięto i należałoby zaprogramować go. Zazwyczaj robi się całość, ale...? - warto jednak odwiedzić ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mam pytanie poniekąd w temacie.

Druga karta rozsypała się w drobny mak (w święta zabrało się za nią dwóch mgr. inż. i dwóch dr. inż. :mrgreen:). Byłam dzisiaj w ASO i zaśpiewali mi prawie 500 zł za kartę i 130 za zakodowanie. Czy jest jakaś szansa na zakup nieoryginalnej karty? Z kluczykami nie ma problemu, żeby dorobić. A orientujecie się jak to wygląda z kartami? Trzeba za głupotę tak słono płacić, czy może można trochę mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!