Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pedał gazu czasami nie reaguje !


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dokładnie nie reaguje. Tzn. np. wciskasz gaz nawet kilka razy, a silnik nie reaguje czy np. trzymasz gaz i nagle silnik spada z obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, sylvio napisał:

Co może być przyczyną?

Czujnik sprzęgła lub hamulca przy pedałach.  Osobiście stawiam na ten od hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, mireczek01 napisał:

Cięcie.

 

a jak można sprawdzić który to czujnik???  czy diagnostyka komputerowa to pokaże ??? Ja myślałem że bardziej potencjometr pedału gazu zepsuty

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka raczej nie pokaże. Jak jest uszkodzony czujnik to można powiedzieć sam się załącza tak jakbyś nacisnął pedał hamulca. Silnik otrzymuje sygnał o hamowaniu i odcina dawkę paliwa (ja stawiam na czujnik hamulca, ponieważ na 100% nie wiem czy na sprzęgle też odcina dawkę paliwa). Najtaniej i najszybciej to będzie kupić używany czujnik na szrocie/internecie (chodzą za grosze) i wymienić samemu (2 minuty roboty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem ten sam objaw. Przyczyna: zanieczyszczony "automat" stopu. Zero błędów w diagnostyce.

Demontaż prosty: automat znajduje się nad pedałem hamulca. Wystarczy przekręcić go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara aż do wyczuwalnego opotu i wyjąć z mocowania. Odczepiamy wtyczkę z kablami - jest nasz!

Tak wygląda w pełnej okazałości (z 1,9DCI phI , 2003r, ale silnik może nie mieć tu znaczenia, pn: 8200168238):

5aff3c217adfd_WeChatImage_20180518224109.thumb.jpg.3672b64fca0df84bde4c160d5360ea4a.jpg

Automat ma 2 pary styków. Po naciśnięciu pedału hamulca jedne (NO - czyli normally open czyli normalnie rozwarte) służą do załączania świateł STOPu, drugie  (NC - czyli normally closed czyli normalnie zwarte) informują ECU o tym fakcie. Nas interesuje GŁÓWNIE da druga para. Po wyjęciu przełącznika z auta i jego rozebraniu u mnie pomiar rezystancji wyglądał tak:

5aff3d99494be_WeChatImage_20180518224924.thumb.jpg.1b9dc6071e58bb6afc5e86ecb519168f.jpg

Rezystancja większa od 0 ohm kwalifikuje automat do wymiany/czyszczenia. Dodam że nie trzeba rozbierać automatu aby ją zmierzyć...

Nie muszę chyba opisywać jakie styki mierzyć - widać to doskonale na zdjęciu.

Po wyczyszczeniu styków z zanieczyszczeń (można użyć wacików, szmatki nasączonych IPą itp itd, byle nie pozostawić "paprochów", papieru ściernego 2000 wsuniętego między styki lub kontakt-spray'a - pole do popisu jest tu dosyć pokaźne) rezystancja zmierzona to:

5aff3f8e61c76_WeChatImage_20180518225804.thumb.jpg.f71bce00361ea257ace80d2e078533da.jpg

Po poskładaniu automatu i zamontowaniu w aucie - pedał gazu reaguje już za każdym razem ;)

Dodatkowo zdjęcia styków NC (te podniesione śrubokrętem):

5aff409e05d7f_WeChatImage_20180518230244.thumb.jpg.5b1c998dcd80adbfffe371042b2c725c.jpg

i NO:

5aff40bf0744c_WeChatImage_20180518230318.thumb.jpg.32e76d78a8e3cce5c7b01ec063b575d5.jpg

 

Styki NO też warto przeczyścić...

 

Edytowane przez kristekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!