Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podnoszenie reflektorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Mam taki problemik. Już prawie rok temu diagnosta mi mówił że mam nieco za nisko światła ale mieszczą się w normie. 
Już wtedy regulacja na silniczkach się skończyła i nie można było ich dalej podnieść. Dodam że również wtedy miałem już bardzo opadnięty tył ze względu na wyrobioną belkę. W tym roku zrobiłem regeneracje belki, ale kazałem chłopakom podnieść go jeszcze o ząbek bo czasami wożę ze 300kg. No to mi podnieśli ze 20cm. Ale zapomniałem o światłach do czasu aż nie zdarzyło mi się jechać wieczorem. 

Czy da się lampy podnieść jakoś? jak pamiętam to po odkręceniu zderzaka mają one takie skośne ograniczniki. Nie pamiętam jednak czy mają możliwość suwania tył przód. A może zdjąć te ograniczniki i zamontować pod spodem np. jakąś blaszkę z nawierconymi otworami aby można było regulować lampę? Ma ktoś może jakieś doświadczenia z podnoszeniem lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Silniczki służą do KOREKCJI ustawienia świateł w zależności od obciążenia samochodu. Do regulacji świateł korektor ma być ustawiony na "0" ( wtedy są najwyżej - korekta jest w dół - obciążony tył "podnosi" światła i korektorem je opuszczasz ) i regulację wykonuje się śrubami regulacyjnymi.

 

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są jakieś śrubki i to z ludzkim dostępem. Jak miałem MI to też były problemy z działaniem tego korektora. Podczas każdego przeglądu diagnosta ustawiał mi światła ręcznie, kręcił czymś przy reflektorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnych problemów z korektorem, czytajcie ze zrozumieniem - reflektory USTAWIA SIĘ ŚRUBKAMI REGULACYJNYMI,  KOREKTOR SŁUŻY (JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE) TYLKO DO KOREKTY ustawienia świateł w zależności od obciążenia samochodu. W instrukcji nawet masz tabelkę - jaka cyferka przy jakim obciążeniu samochodu.

Przy ustawianiu świateł korektor ma być na "0".

Pzdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!