Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przerobienie źródeł prądu w kabinie.


hwfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że moje gniazdo zapalniczki służy tylko jako miejsce dla ładowarki USB (i przy okazji lata luźno...) stwierdziłem, że wymienię je na gniazda usb z miernikiem napięcia. Temat prosty. Wywalamy oryginalne gniazdo, zarabiamy końcówki i wkręcamy nowe.

Dodatkowo stwierdziłem, że wideorejestrator i navi mam wpięte zawsze więc w przestrzeń pod radiem wpakuję małą przetwornicę 12v na 2xUSB o mocy łącznie 15 wat. Też proste bo wystarczy zarabiając końcówki w punkcie pierwszym dołożyć przewody zasilające przetwornicę.

No ale, że kupiłem ostatnio zestaw naprawczy do kół z kompresorem i ładowarkę samochodową do laptopa przydało by się gniazdo zapalniczki. Przy podłączeniu wystarczy albo dołożyć jeszcze jeden kabel do starej linii zapalniczki (i ewentualnie założyć bezpiecznik 20A zamiast 15 dla św. spokoju) albo polecieć od bezpieczników "złodziejką" z dodatkowym bezpiecznikiem. Tylko gdzie takie gniazdo wpakować? Myślałem o boku konsoli środkowej w sposób taki, aby puste gniazdo nie przeszkadzało w otwieraniu schowka a przy podłączonej ładowarce do laptopa pasażer się denerwował :-) 

Macie jakieś inne propozycje gdzie zamontować takie gniazdo zapalniczki?

Edytowane przez hwfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież będę  montował dodatkowe zasilanie do rejesteratora ale kupiłem coś takiego jak poniżej i zamontuje w schowku, nie widze sensu dokładania kilku gniazd zapalniczek, a poza tym to słabo wygląda strasznie w aucie jak jest  mnóstwo gniazd zasilaczy i kabli na wierzchu. Na aliexpress jest sporo rozwiązań z kilkoma wejsciami usb czy zapalniczki i niektóre wyglądją całkiem estetycznie.

UTB8Qa6PdT_IXKJkSalUq6yBzVXa1.jpg

Edytowane przez tomqu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomqu86 nie no ja już mam zakupione dniazdko. W "defaulcie" będzie wisieć tylko kabel do telefonu a kabel do navi i dvr wychodzić z miejsca po wyświetlaczu w daszku. Czasem najzwyczajniej przyda się klasyczna zapalniczka dlatego szukam dla niej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Technicznie poradziłem sobie z nawet estetycznym montażem jednak mam spory problem z zasilaniem. Nie planowałem używać oryginalnych kabli od zapalniczki tylko użyć złodziejki w wewnętrznej skrzynce bezpieczników i to działa. Niestety z lenistwa użyłem "masy" od radia i przestało łapać stacje radiowe. Myślę ok żaden problem poleciałem kablem do skrzynki bezpieczników i po zdjęciu znalazłem ładny kawał blachy trzymający dolną część konsoli. Poszło oczko na przewód, oczyszczona blacha i przykręcone. Niby spoko bo działa ale deklarowany prąd ładowania przetwornic jest delikatnie mówiąc odmienny od tego jaki podaje ze złącz usb (wg aplikacji na telefonie). Moja stara ładowarka 2A wpięta do nowego gniazdka zapalniczki to demon w porównaniu do nowej przetwornicy 4A... Czyżby kupiłem walnięte przetwornice czy może kradzież + z bezpieczników (próbowałem radia, świateł stopu i szyb) a - z kawałka blachy (zresztą z radia też było do kitu...)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!