Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II cc, błąd przy zamykaniu dachu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako że pogoda ostatnio dopisuje od paru dni jeżdżę w końcu z otwrtym dachem (megane ii cc 2004 rok). Dzisiaj na parkingu spotkała mnie przykra niespodzianka. Kiedy chciałem zamknąć dach komputer wywalił mi kominikat "Dach auf/aus benden". Pomoglo zgaszenie całkowite silnika i uruchomienie go ponownie. Jednak mam wrażenie że to zapowiada kłopoty. Czy ktoś się z czymś takim spotkał ? W całym internecie nie mogę nic na ten temat znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć więcej to może ślad po tym zdarzeniu został w komputerze i odczytasz go CLIPEM. Ponadto w dziale PLIKI masz instrukcje serwisowe (3 części) do diagnostyki dachu w megane II CC. Może przy okazji jak będziesz na CLIPIE to zmienisz język na angielski. Wtedy komunikaty będą chociaż brzmiały mniej "wrogo" :-) Po Poznaniu jeździ gościu z CLIPEm, poszukaj go na OLX (z pół roku temu za całą diagnostykę z wydrukami(plikami) brał 80zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie błędy mogę zczytać sam bo posiadam "komputerek bluetooth" na gniazdo obd z allegro. Martwi mnie tylko to że nawet na niemieckim interneci nie mogę nic znaleźć na temat treści tego błędu. 

A tak pytanie z innej beczki. Gdy stanie się coś z dachem to pozostaje ASO ? Wydaje mi się że taki "zwykły" mechanik/elektryk nie da rady nic zrobić przy dachu naszych megi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, valkron18 napisał:

"komputerek bluetooth"

Mam wątpliwości czy ten komputerek podglądnie dach. Silnik tak, ale dach nie wiem, sprawdź. Bynajmniej jak go masz, to nim też zmienisz język na angielski (tematy o tym są na forum). Co do naprawy dachu to myślę, że ASO też głównie będzie operować CLIPEm i procedurami z instrukcji serwisowych - jakiejś kreatywności bym tam nie oczekiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!