Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek spod wtrysków po naprawie spadek mocy


Deqen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem wyciek spod dwóch wtrysków, zostały wymienione uszczelki miedziane wyciek ustąpił. Problem polega na tym ze samochód teraz gorzej przyśpiesza, mam wrażenie ze nie równo przyśpiesza (podczas przyśpieszania odczuwam drgania) i zmuszony jestem do częstych redukcji biegów podczas jazdy z racji lekkiego szarpania np. na 5biegu przy 50-60km/h wcześniej silnik dawał rade i spalanie na komputerze pokładowym w miescie pokazuje mi aktualnie 12litrów . Auto: megane scenic IphII silnik 1.9DCI. Przebieg: ponad 200tyś  Z góry dziękuje za odpowiedzi

Edytowane przez Deqen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe czynności do wykonania;

- czyszczenie układu dolotowego, w szczególności;

    -  przepływomierza,

    -  map sensora,

     - regulatora ciśnienia paliwa, 

     - egr-a, ( wyczyszczony, sprawny, można zaślepić ), 

- zapewnienie szczelności układu dolotowego w tym;

     - nowy filtr powietrza,

     - wymiana oringów ; map sensora, przepływomierza,

- sprawdzenie szczelność i drożność wężyków przy ;

    -  egr, map sensorze, turbinie, elektrozaworze turbiny, waku-pompie, przepływomierzu,

- wymiana filtra paliwa na markowy; mann, knecht, purflux,

- zapewnienie braku pęcherzy powietrznych w przewodach  paliwowych pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

    ( przewód silikonowy przeźroczysty plus opaski zaciskowe ). To może być główna przyczyna spadku mocy,

- wartość ciśnienia doładowania przy obciążeniu to ok. 2,2 bar - dla 1,9 dci/120 KM,

- zapewnić czystość i jakość paliwa, tankować na sprawdzonych stacjach,

- przestudiować temat ; Na Co Zwrócić Uwagę Przy Kupnie MEGANE II /1,9/ Dci /120 KM do roku 07.2005 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!