Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.4 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około dwa miesiące temu kupiłem auto z przebiegem 142 tys. Bardzo zadbany egzemplarz gdyż wlascicielem był emeryt, każdy drobiazg sprawny, zero rdzy, mały przebieg. Po paru tygodniach zaczął mieć problemy z niskimi obrotami, potrafił zgasnąć na światłach itp. Poprostu nie trzymał wolnych obrotów. Do tego po jakimś czasie zauważyłem olej gromadzący się w obudowie filtra powietrza i za przepustnicą który jak okazało się napływał z odmy. O odmie naczytałem się trochę w necie, dużo ludzi mówiło, że słaby mechanik lub mechanik chcący zarobić stwierdzi pewnie, że to koniec z silnikiem i robimy remont lub wymieniamy, więc uczulony na to, poszukałem sprawdzongo przez znajomych mechanika i oddałem auto do naprawy(mija tydzień jutro) Zadzwoniłem po dwóch dniach, ale jeszcze nie znalazł przyczyny i kazał zadzwonić po weekendzie. No i nagle go olśniło po weekendzie, że tylko i wyłącznie wymiana silnika. Nie znam się ani trochę na mechanice, to mój pierwszy samochód ale tak na logikę to coś jest tu nie tak...widział auto wcześniej, sprawdzałem parę razy czy nie kopci, nigdzie nie widać wycieków a silnik pracuje równo, do tego sprawdzal też to znajomy trochę bardziej orientujący się w autach.Nie wiem co najlepiej zrobić, chyba zaprowadzić do innego szamana, może ktoś poleci jakiś godny zaufania warsztat w Warszawie i okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik ma moc i przyspieszenie?

Ile pali?

Czy tankowałeś na sprawdzonej stacji?

Zalecam wymianę ;

 - świec zapłonowych,

 - przewodów zapłonowych markowych,

 - filtra powietrza,

 - filtra paliwa,

 - przeczyszczenie przepustnicy i krokowca oraz założenie nowych oringów,

Wszystkie te czynności kumaty mechanik powinien wykonać w czasie do 2 -3 h.  

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma moc i pracuję równo. Dobrze przyśpiesza. Paliwo zawsze tankuję tylko w dwóch miejscach. Jego spalanie jest w normie, na trasie poniżej 7 a w ostrych korkach powyzej 8.

Świece zapłonowe były sprawdzane i są ok, filtry wymieniłem około miesiąc temu i chwilkę póżniej założyłem przepustnicę z nowymi oringami. Poprawiły się obroty na parę dni a potem już zobaczyłem ten olej, wtedy oddałem do tego mechanika. Zbierały się tam bardzo duże ilości oleju, wyciek ewidentnie szedł z odmy.

Dzisiaj lub jutro mam odebrać auto i zastanawia mnie w jakim stanie :-)

Tak sobię myślę...skoro olej wyciekał odmą to nie powinno się  wymienić jej razem z uszczelkami? Bo z tego co wiem mechanik tego nie zrobił.

Jest to dziwne, że gdy zostawiałem auto i gdy rozmawiałem po dwóch dniach nie było gadki, że silnik jest kaputt. Czy mechanik z 20-30 letnim stażem nie jest w stanie

poznać szybciej silnik który jst do wymiany? Bo dziwne, że 2-3 dni według niego był ok a po weekendzie zmarł ?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5ae5ae123a784_Beztytuu.thumb.png.ae0c4fd614bb112573e4cc7f7f43c03a.png  

Dużo, to jest pojęcie względne. Ubywało oleju w misce znacząco ?

Należy przeczyścić odmę olejową nr 13 a następnie zamontować na silikonie wysokotemperaturowym.

Przeczyścić ;

  - krokowca lub jak nie pomoże na niskie obroty to wymienić,

  - obudowę filtra powietrza.

2 godziny temu, pbc1987 napisał:

poszukałem sprawdzongo przez znajomych mechanika i oddałem auto do naprawy

Dokładnie przepytać sprawdzonego mechanika, dlaczego wymiana silnika? ( ma moc, przyspieszenie, mało pali )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością go dokładnie przepytam...nie zamierzam szukać od razu silnika po jednej opinii )

Z krokowym też taka historia, że najpierw wyczyściłem co nic nie dało więc  póżniej podmieniłem na nowy i zero efektu. Mam nadzieję, że ten mechanik chociaż zainteresował się tą odmą bo jakoś czuje, że ukierunkował się w inną stronę. Interesuje mnie też w jakim stanie zastanę auto...

Czy może ktoś polecić jakiś pewny warsztat gdzie zajmują się Renówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, pbc1987 napisał:

wyciek ewidentnie szedł z odmy

Jak masz przedmuchy do skrzyni korbowej to normalna sprawa ,że wali odmą olej i możesz se oringi wymieniać i smarować silikonem ile chcesz ,a i tak tego nie zlikwidujesz. Mechanik sprawdził drożność odpowietrzenia i jeżeli powstaje za duże ciśnienie to nic innego nie zostaje jak wymiana lub remont. Jak autko jeszcze dobrze śmiga to znaczy ,że przedmuch nie jest jakiś tragiczny i jeśli nie będzie ubywać dużych ilości oleju to najlepiej przerobić odmę i jeździć.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pbc1987 napisał:

coś jest tu nie tak...mechanik widział auto wcześniej, sprawdzałem parę razy czy nie kopci,

 

4 godziny temu, pbc1987 napisał:

Z krokowym też taka historia, że najpierw wyczyściłem co nic nie dało więc  póżniej podmieniłem na nowy i zero efektu.

Krokowiec, przepustnica, muszą być oryginał bo wymiana na zamienniki nic nie daje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej zrobiłem, 3-4 w niecałe dwa miesiące chyba.

Olej jaki jest obecnie w silniku to półsyntetyk 10w40

 

Jeśli chodzi o zużycie oleju....z początku gdy był sprawny ubyła jedna kropka z sześciu w ponad miesiąc, myślę że spokojnie w 3 tys km. Pozniej zaczęło ubywać, auto poprosiło o dolewkę pare razy, dolałem ok 1,5 l w przeciągu około 3 tygodni (około 1000 km) i póżniej znalazłem w obudowie filtra spokojnie ponad 2 l oleju. Nie było żadnych innych wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pbc1987 napisał:

dolałem ok 1,5 l w przeciągu około 3 tygodni (około 1000 km) i póżniej znalazłem w obudowie filtra spokojnie ponad 2 l oleju.

Nie było żadnych innych wycieków.

Co najmniej  do roboty ;

 -  pierścienie do wymiany,

 -  uszczelniacze zaworów,

 -  szlifowanie gniazd i zaworów,

 -  kontrola luzów zaworowych.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!