Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obroty silnika przy włączonej klimatyzacji


kirasjer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pytanko do Was, mianowicie:

po włączeniu klimatyzacji obroty silnika, ze względu na większe obciążenie, powinny wzrosnąć i utrzymywać się na wyższych do momentu wyłączenia klimatyzacji. U mnie objaw jest taki że po włączeniu klimatyzacji w tryb AUTO czuć że klimatyzacja działa, wieja fajny chłodek, ale obroty nie zawsze są wyższe niż standardowe .... jak zatrzymam auto, włączę luz to obroty raz są wyższe a raz spadają do normalnych 750-780 .... to samo dzieje się w przypadku włączenia klimatyzacji ręcznie (przycisk AC) .... 

 

Auto to Megane, z 2008r. 1.6, 77kW 105KM (K4M 856)

 

Czy ktoś może powiedzieć czy jest to normalne że raz obroty są wyższe raz nie ?? czy coś jest nie halo ...   

Z góry dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu był jakiś temat, w którym forumowicze badali zjawisko podnoszenia obrotów silnika w swoich autach, sam zresztą to obserwowałem swego czasu, i chyba nie ma reguły. Czasem obroty trochę się podnoszą, a czasem trzymają się na standardowym poziomie. Myślę, że wiele zależy od aktualnego obciążenia klimatyzacji oraz ogólnego obciążenia silnika. W każdym bądź razie u mnie jest podobnie. Teraz przy tych upałach, jak klimatyzacja działa, to raczej trzyma nieco wyższe obroty, choć czasem są w normie. Przy niższych temperaturach obroty są rzadziej podnoszone, tak wynika z moich obserwacji, choć ja mam manualną klimę, ale chyba nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Komputer oblicza niezbędną dawkę wtryskiwanego paliwa, mierząc ;

    -  ilość zasysanego powietrza za pomocą przepływomierza, map sensora,
    -  temperatury z czujnika temperatury płynu chłodzącego silnika,

    -  prędkości obrotowej silnika z czujnika położenia wału,

    -  ilości tlenu w spalinach z sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to normalne. U mnie również obroty są różne, ale silnik pracuje równo. Stałem ostatnio na parkingu 10 minut w upale i nie gasiłem auta i sam zaobserwowałem, że silnik lubi sobie poskakać z obrotami. Także wydaje mi się, że nie ma sensu szukać problemu, bo ten typ tak ma.

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff .... 

przynajmniej w tym temacie mogę spać spokojnie (po ostatniej Lagunie II każdy błąd albo odchyłek od normy przyprawia mnie o lekki zawał ... ;) ) 

Dzięki za szybką odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!