Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie po puszczeniu gazu i zmianie biegów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku miesięcy próbuję znaleźć przyczynę szarpania mojej Megi i proszę o wasze rady i sugestie na ten temat. Problem polega na tym że przy całkowitym puszczeniu gazu czuć mocne szarpnięcie samochodem (np jadę ok 30-40 na godzinę przez miasto i widzę że ktoś hamuje lub zapala się pomarańczowe światło więc puszczam gaz by wytracić prędkość i spokojnie dojechać bez zatrzymywania się i w tym momencie czuć mocne szarpnięcie). To samo dzieje się przy zmianie biegów ale tu odczuwalne jest to najmocniej przy niższych prędkościach i obrotach silnika a maleje proporcjonalnie ze wzrostem prędkości i obrotów (np przy zmianie biegu z 2 na 3 przy ok 2000 obrotów i prędkości ok 40km czuć mocne szarpnięcie ale już z 3 na 4 przy obrotach ok 2500 i prędkości powyżej 50 szarpnięcie jest zdecydowanie mniejsze). Wymieniłem dolną poduszkę silnika i skrzyni (tzw ósemka) jednak problem nie ustąpił. Noszę się z wymianą górnych poduszek choć ta która najczęściej pada czyli od strony pasażera jest sucha i szczelina między nią a podstawą nadal jest widoczna więc raczej nie opadła. Prócz tego na biegu jałowym silnika praktycznie nie słychać i jego pracy nie towarzyszą wibracje karoserii ani drążka zmiany biegów. Powoli kończą mi się pomysły co może być przyczyną a nie uśmiecha mi się wymieniać wszystkiego po kolei. Oczywiście komfort jazdy jest kiepski i dodatkowo dobijają mnie spojrzenia pasażerów którzy patrzą na mnie jak na oszołoma który nie potrafi jeździć. Więc proszę was o pomoc bo mam już DOŚĆ :-(.

 

POMYLIŁEM DZIAŁY proszę o usunięcie tego tematu z tego działu i przepraszam.

POMYLIŁEM DZIAŁY proszę o usunięcie tego tematu z tego działu i przepraszam.

POMYLIŁEM DZIAŁY proszę o usunięcie tego tematu z tego działu i przepraszam.

Edytowane przez MAXGOTHIC
Pomyłka działu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szarpanie to pojęcie względne. U mnie szarpnięcia przy odpuszczaniu gazu bez naciskania sprzęgła i późniejszym naciskaniu gazu ustąpiły po wymianie elektrozaworu KZFR. Auto robiło taką żabę w obu przypadkach. Po wymianie zaworu silnik dodatkowo wyraźnie odżył, to nie jest demon przyspieszenia, ale jednak elastyczność bardzo się poprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PrzemekC napisał:

X

Tak jak pisze @droopy to jest podstawowa rzecz mając jeszcze sprawne koło zfr.

Do tego dochodzi dolna  ósemka.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!