Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy GRAND SCENIC III 1.9 dci 130


skrzako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych. Pacjent to Grand Scenic 3 1.9 dci 130KM

Na wyświetlaczu pojawiają się dwa komunikaty Skontroluj układ wydechowy i Skontroluj układ wtryskowy.

Dodam także, że ma trochę za duże zużycie ON. średnie w mieście Wrocław 9,5 L/100KM Trasa 7,5 - 8 L/100KM

Podłączyłem CLIP'A i... Brak konkretnych błędów, które potencjalnie byłyby odpowiedzialne za w/w komunikaty.

Konkretnie są tylko Obecne dwa błędy w sterowniku silnika (załączam screen z diagnostyki).

Pierwszy błąd to OBW. CZUJNIKA TEMP. WODY (raczej musi być uszkodzony bo podaje trochę za wysoką wartość i ma za małe napięcie) natomiast drugi błąd dotyczy Tempomatu/Ogranicznika (Ale o tym w innym temacie)

Czy pierwszy błąd może generować komunikat Skontroluj układ wtryskowy?

 

Przeglądałem także bieżące parametry m.in Korekty wtryskiwaczy (wydają się być okey) oraz Filtr DPF (teoretycznie wg. CLIP'a ma 0g osadu) natomiast poprzedni właściciel twierdził, że został usunięty całkowicie. Czy jest jakiś sposób aby fizycznie sprawdzić czy jest na miejscu? Oczywiście poza demontażem.

Korekty Wtryskiwaczy:

1cyl. -0,6

2cyl. -0,7

3cyl. 0,5

4cyl. 0,9

 

Może miał ktoś podobne usterki? Jakieś propozycje? Może zwrócić uwagę na coś jeszcze podczas diagnostyki CLIP'EM?

Dzięki za zainteresowanie się tematem

 

 

sc 3.png

sc3 1.png

Edytowane przez skrzako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długim czasie oczekiwania niestety nie doczekałem się na konkretną rade ale postanowiłem, że podzielę się moimi doświadczeniami - Dla potomnych

Tak więc wymieniłem Filtr DPF, ponieważ Potwierdziło się to o czym informował mnie poprzedni użytkownik auta - Usunął filtr co skutkowało komunikatem ,,Skontroluj układ wydechowy" + check engine. Ten problem rozwiązany. Po wymianie na pełny/Sprawny Filtr DPF/FAP komunikat już nie irytuje.

 

Jednak odniosłem tylko połowiczny sukces, ponieważ to nie rozwiązuje moich pozostałych usterek t.j Nie działająca Klimatyzacja, Niedziałający Tempomat / Ogranicznik oraz komunikat ,,Skontroluj układ wtryskowy" + Kluczyk i za duże zużycie Paliwa

W moim wypadku jednoznacznie stwierdzam, że brak DPF nie był winowajcą tych usterek

 

Na chwilę obecną ustaliłem, że winowajcą tych niedomagań są tylko te dwa (obecne) błędy w kalkulatorze Wtrysku. Pozostałe kalkulatory bez błędów.

Ale o tym równocześnie w innym moim wątku toczy się dyskusja

Zainteresowanych zapraszam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!