Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

smooth

Ogólne Renault Can CLIP - pierwsze kroki

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie do osób doświadczonych przy pracy z CLIPem na większej ilości aut. Do tej pory od dłuższego czasu zajmowałem się samochodami z grupy PSA za pomocą programu Diagbox/PP2000/Lexia. Teraz zaczynam przygodę z CLIP.

Nauczyłem się obsługi programu w zakresie rozpoznawania kalkulatorów, testu sieci CAN, oraz wejścia w każdy kalkulator, i odczytu błędów. Mogę wejść w opcje zabezpieczone UCH i programowanie poszczególnych funkcji. Problem jest w tym, że nie widzę zbyt dużo możliwości do zaprogramowania. Maksymalnie dwie na każdy kalkulator, lub wcale.

Dziwi mnie to, gdyż w przypadku grupy PSA, praktycznie w każdym kalkulatorze mam możliwość programowania przynajmniej 10 parametrów (od ilości rezerwy, rodzaj auta, nadwozia, funkcji wyświetlacza, kodowanie poduszek powietrznych itd.)

Czy w przypadku Renault tak mała funkcjonalność jest normalna, czy robię coś źle? A może zależy to od wersji UCH? Auto na którym się uczę jest bardzo ubogo wyposażone (MIII)

Będę wdzięczny za odpowiedź

Clip ma mniejsze możliwości programowania niż w grupie PSA, natomiast bardzo dobrze sprawdza się w diagnostyce.

Rozumiem, jednak chyba powinienem mieć możliwość zakodowania samego UCH pod dany typ auta, jednak w moim przypadku nie ma takich opcji

Tytuł tematu bardzo mi odpowiada - również zaczynam przygodę z clipem choć jestem daleko za Tobą w tyle. Fajnie by było gdyby udało się stworzyć tutaj taki mini przewodnik od podstaw. Oczywiście jeśli będą chętni "mentorzy" do wdrażania "świeżaków" w tajniki tej magii.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się