Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak podtrzymania pamięci


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy,

 

Mam problem z radiem KENWOOD KDC-325, na początku jak zamontowałem w ciągu paru godzin wyssał cała moc Aku, później przełożyłem kabelki żółty z czerwonym i na odwrót. Radyjko nie podtrzymuje pamieci.

co może być przyczyną i dlaczego radio po paru godzinach się wylądowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam to podpiac aby bylo ok ? Teeraz jak mam tak podpiete to aku jest ok. a jak podlaczylem radio z kabelkami podpietymi czerwony czerwony i zolty zolty to bylo slychac na wylaczonym samochodzie jak radio sie uruchamia ale nie idzie go uruchmic poprzez power z radia, po zamianie kabelkow radio uruchamia sie normalnie z uruchomieniem samochdu.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak. Wyciągnij radio, odłącz kostkę i zobacz na którym przewodzie jest napięcie (żółty, czy czerwony) - bez karty włożonej i bez przycisku start - ten odpowiada za pamięć.

Napięcie na drugim pojawia się z kartą .... .- ten jest od głównego zasilania zabezpieczony bezpiecznikiem w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak kolega wyżej pisał, w oryginalnej kostce ISO jest na czerwony jako podtrzymanie pamięci a zrolty od zasilania, tylko dziwi mnie czemu jak wcześniej w kostce z radia nie zmieniałem kolorów to Aku wylądował się a jak zmieniłem to nie ma podtrzymania pamięci.

 

trzeba to jakoś w radio ustawić?

kenwood kdc- 3251ry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu tylko zapisujesz ustawienia częstotliwości.

Dlaczego się rozładował?

Bo BSI z uwagi na duże obciążenie obwodu pamięci własnej nie przejdzie do stanu uśpienia, czyli nie zmniejszy prądu do 30 mA.

Renault przyjmowało kolory do podtrzymania pamięci pomarańczowy jak był z czerwonym; żółty jak był  z czerwonym, a u Ciebie jak stwierdziłeś jest odwrotnie. Ta odwrotność była też w Espace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię zdjęcie kostki z fabryki i kostki z radia. No w Espace IV mam szary do uruchomienia wzmacniacza :) sprawdzałem tylko żółty i czerwony i na nich było tak jak pisałeś, jutro sprawdzę jeszcze resztę kabelków.

 

Pierwsze zdjęcie kostka ISO z samochodu fabryczna a druga kostka to z radio, 

IMG_20180723_055217.jpg

IMG_20180723_055249.jpg

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!