Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o podpowiedź jaki jest najlepszy sposób na uszczelnienie cewek zapłonowych , ponieważ ostatnio auto zaczęło świrować , dławić się , szarpać itd po wizycie u swojego mechanika , przy zakładaniu nowych świec Bosh , zauważyliśmy wodę w gniazdach cewek i właśnie to było przyczyną tego zachowania , po osuszeniu to jest nie to auto , i chce właśnie uszczelnić te cewki żeby mieć spokój , swoją drogą tak się zastanawiam jakim cudem tam się woda dostała nigdy nie myłem silnika , proszę o informację dobrzy ludzie...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, musisz znaleźć miejsce, którędy woda się tam dostaje. Sprawdź czy wygłuszenie maski jest suche, bo u mnie sparciał wężyk od spryskiwaczy i trochę leciało na szybę, a reszta na cewki. 

Można również założyć osłonę ozdobną na silnik (srebrna z oznaczeniem silnika) - ona też trochę powstrzyma kapanie wody. 

 

Jak masz cewki Beru to nic już nie zrobisz, ale jak cewki innej firmy (np. Denso) to powinny mieć na sobie oring gumowy - on zabezpiecza przed dostawaniem się wody do gniazda cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź , osłonę mam tą srebrną na silnik , może gdzieś spod kół idzie , w każdym bądź razie doszedłem do wniosku że kupie komplet cewek właśnie tak jak piszesz marki Denso i będę miał spokój , używane można znaleźć za ok 150zl za komplet...dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz osłonę pod silnikiem? Jak nie masz, a wjeżdżasz ostro w kałużę to woda tak mocno chlapie, że czasami dostaje się aż do cewek. Znam z praktyki, wprawdzie z megane II ale też z silnika 1,6. Zwłaszcza, że ostatnio pogoda nie rozpieszczała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować cewek, oring na jedną cewkę kosztuje 20 groszy. Jeśli po wyschnięciu wszystko działa jak powinno, to wystarczą Ci oringi i za 1 zł poprawisz sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio ostro wjeżdżałem w kałuże z wodą teraz sobie przypominam i na 100% masz rację że wtedy się musiała ta woda dostać , osłony pod silnikiem nie mam tylko ta na górze srebrna , jeśli chodzi o oringi może być problem bo mam różne cewki 2x Beru 1x NGK 1x Valeo , na razie auto pięknie ciągnie tak jak powinno więc na spokojnie tematem się zajmę uszczelnienia tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy ktoś orientuje się gdzie można dostać gumowe kołnierze cewek? Mam cewki Beru i na dwóch kołnierz pięknie siedzi a na dwóch jest luźny, oberwany, po włożeniu cewki nie uszczelnia on gniazda. Z góry dzięki za pomoc

IMG_20210507_200352.jpg

Edytowane przez Kaczor89
Foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress widziałem zestawy naprawcze. Być może są też dostępne u nas. 

Przy obecnych cenach cewek używanych to chyba lepiej wziąć używkę, a starą mieć na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!