Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane II 2005, 1,9 120KM - sprężyny przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W Megane II 2005 kombi, 1,9 120KM wymieniałem amortyzatory i sprężyny z przodu z dwóch stron + łożyska i poduszki. Pojawił się problem mianowicie: samochód po wymianie za wysoko stoi (ponad 13 cm od koła - za duży prześwit). Diagnosta na stacji, u którego dodatkowo to zweryfikowałem powiedział, że tak nie może być i prawdopodobnie sprężyny zostały źle dobrane. Dodatkowo pojawia się chrupanie w prawym kole. Prawdopodobnie sprężyna wywiera za duży nacisk na łożysko, stąd pojawia się ten dźwięk przy skręcaniu. Serwis Renault ASO potwierdził, że źle są dobrane sprężyny lub amortyzatory (bo kielich może być za wysoko i wszystko idzie do góry). Czy koledzy mieli podobne problemy? Dodam, że części zostały dobrane zgodnie z katalogiem Techdoc (inter-cars)

Sprężyny jakie włożyłem to KUB RH2711, amorki: AGR080MT. Stare moje oryginalne sprężyny Renault - miały dwie plamki (biały, biały), podobno po tym Renault dobiera sprężyny, których niestety nie ma w Polsce.Czy macie jakiś pomysł. Porównywałem już inne zgodne z oryginalnym nr części (spreżyna): 8200040090 - Lesjofors, Mapco - wszystkie są podobne do tych RH2711 (grubość drutu, zwoje)

Nie wiem co robić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czasem amortyzator nie jest oparty ogranicznikiem na śrubie mocowania dolnego przy zwrotnicy. U siebie w amortyzatorach firmy krzak, tenże ogranicznik nie zgrywał się z otworem na śrubę, nie dało się jej włożyć. Po wysunięciu ok 1 cm ze zwrotnicy wszystko pasowało. No i auto stało ponad cm wyżej, prześwit w nadkolu był za duży. Ale jest to błąd, bo amortyzator nie może być oparty na śrubie, lecz na zwrotnicy. Wydłużyłem wycięcia w ogranicznikach tak, żeby amortyzator wszedł tyle ile trzeba i jest ok. Obstawiam to samo u ciebie, amortyzatory siedzą za wysoko z podobnej przyczyny.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!