Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wężyk zbiornika wyrównawczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zlokalizowałem malutki wyciek płynu chłodniczego z wężyka pokazanego na zdjęciu. Chcę go wymienić, ale szukam i szukam i nie mogę go nigdzie znaleźć. Jak ten wężyk nazwać, gdzie szukać? Pozdrawiam.

20180801_224956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wężyk chłodniczy, tylko przewód paliwowy. Podłączony jest do listwy wtryskowej. Jeżeli chcesz go wymienić to nr OEM to 8200741229 i nowy będzie sporo kosztował i robocizna też trochę wyjdzie, ze względu na jego budowę i długość. Lepiej poszukaj na szrocie lub w internecie używki. Ewentualnie zastosować jakiś gumowy zamiennik, łączony do sprawnej części obecnego wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie olśniłeś, dlatego tak śmierdzi również z nawiewów, o czym pisałem w innym poście. Dzięki bardzo!

 

A tak z ciekawości, czemu robocizna za to droga? Nie wydaje się to zbyt skomplikowane.

Edytowane przez aribike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo jak na taki duperel. Jeżeli wymienisz cały wężyk to on się kończy pod podłogą pasażera, dlatego jest trochę z nim kombinowania i przekładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Panowie pomóżcie, nie mogę nigdzie tego przewodu znaleźć, nr OEM też mi nie pomógł. Kupiłem już jeden, myśląc, że to ten, ale chyba jednak to nie ten, mimo że przed kupnem dawałem zdjęcie i nr VIN. Wężyk który kupiłem na fotce niżej, opisany na aukcji tak: ORYGINALNY RENAULT PRZEWÓD PALIWA KTÓRY ŁĄCZY POMPĘ PALIWA Z PRZEWODEM LISTWY WTRYSKOWEJ. Z tym że ten wężyk jest gładki, mój harmonijkowaty. Do tego złączka w listwie wtryskowej jest kątowa, a w tym zamówionym prosta. Jak tak teraz trochę pomyślałem, to ten wężyk cieknący może jest właśnie przewodem listwy wtryskowej i łączy się do tego węża, jak ten zamówiony? W każdym razie, takiej harmonijki nie mogę znaleźć, ni jak.. Pomocy bo się boję, że się w końcu ta benzyna zapali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!