Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda od strony kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś zauważyłem wodę w schowku od strony kierowcy. Z moich obserwacji wyszło ze woda przedostaje się przez otwór linki otwierania maski.

 

W komorze silnika odpływy są drożne, uszczelka jest Ok.

 

Czy będzie dziura w odpływie podszybia i woda się dostaje do kabli ?

5B121544-4400-4EC8-BD36-0C3E38F895F9.jpeg

0775E64F-928B-44F4-8C88-D327676952A9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podszybiu od strony kierowcy jest taka gumowa zatyczka (blisko odpływu), przez którą przechodzą przewody od silniczka wycieraczek. Jeśli odpływy masz drożne to może gdzieś na tej zatyczce leci do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomi85 napisał:

Sądziłem ze kable wchodzą do odpływu i dopiero gdzies niżej jest rozgałęźnik

Dobrze myślałeś, odpływ z podszybia jest połączony z wejściem wiązki od silnika wycieraczek. Jest to jedna guma i w niej jest otwór jak na zdjęciu:

368356950_rurka_odpyw_megane2.thumb.jpg.a77c704048e806011af2e4c700281818.jpg

Woda wlatuje tym miejscem, gdzie wchodzi wiązka do tej gumy (co powyżej na zdjęciu). Następnie leci wiązką jak w rurce i dostaje się do głównej wiązki, która przechodzi przez ścianę grodziową. Główna wiązka jest okręcona izolacją i woda w niej sobie spokojnie leci (jak w rurze), aż natrafi na jakąś przerwę i wtedy kapie. Zależy jak daleko od ściany jest jakaś przerwa w izolacji i tam leci. U mnie przerwa była parę centymetrów za ścianą grodziową i tam woda kapała (patrz drugie zdjęcie). Po zaizolowaniu masą dekarską gumy w podszybiu (głownie miejsca wchodzenia wiązki od silnika wycieraczek), problem ustał.

20171224_112511.thumb.jpg.8c1b5d353306e9514706886c512749ab.jpg

U Ciebie przerwa w izolacji  może być w ścianie grodziowej i kapie od razu na wygłuszenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadkole, tylko plastikowe czarne podszybie. Odkręcasz wycieraczki, zdejmujesz dwie boczne "trójkątne" osłonki (po bokach)  i delikatnie ściągasz podszybie (uważaj pod jego spodem są plastikowe uchwyty). Pod silnikiem wycieraczek zobaczysz dziurę odpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej nie wyciągasz tylko od góry uszczelniasz. Jak bardzo chcesz to możesz ją wyciągnąć (tak zdjąć nadkole), ale po co - szkoda roboty. Sama rura jest szczelna. Budowa tego miejsca gdzie wchodzi wiązka od silnika jest głupia i powoduje, że woda leci tak naprawdę obok rury odprowadzającej wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko uszczelnij. Kup specjalistyczny uszczelniacz dekarski który można kłaść nawet na mokro. Jest lepszy niż silikon do takich spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydawało mi się, że to jest zwykła zatyczka a nie rura, mam wrażenie, że ją wyciągałem kiedyś, ale może mi się coś pomieszało. W każdym bądź razie o to miejsce mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!