Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przepustnica / 2.0dci M9R 160KM


piocool

Rekomendowane odpowiedzi

Cień moich podejrzeń padł na przepustnicę.

przepustnica.thumb.png.a9ec724dd8bc377d07d4e6b2441a4001.png

Parametry w CLIPie reprezentujące przepustnicę to :

 

PR860 Ostatnie położenie graniczne zamkniętej przepustnicy dolotu    Default: 12%≤ PR860 ≤ 20%?   U mnie: 14.2% 
PR858 Pierwsze położenie graniczne otwartej przepustnicy dolotu  Default: 85% < PR858 < 90%    U mnie: 89.7% 

PR859 Pierwsze położenie graniczne zamkniętej przepustnicy dolotu   Default: 12%≤ PR860 ≤ 20%   U mnie: 14.5%

PR861 Ostatnie położenie graniczne otwartej przepustnicy dolotu Default: 85% < PR861 < 90%  U mnie:  89.5%
PR1017 Względne położenie przepustnicy dolotu   U mnie:  0RPM: 0%   Podczas jazdy: 75%
PR1021 Bezwzględne położenie przepustnicy dolotu U mnie: 0RPM: 14.3% Podczas jazdy: 89% 

 

O ile wartości "początkowe" wydają się być OK, to czy wartości - PR1017 i PR1021 Względne/Bezwzględne położenie - nie powinny się dynamicznie zmieniać podczas jazdy? U mnie te wartości się zmieniają tyle, że można powiedzieć, że się nie zmieniają :

Przepustnica.thumb.jpg.1fd42150770004617776bbcc94dcdd61.jpg

 

CLIP nie pokazuje żadnych błędów związanych z przepustnicą.

Edytowane przez piocool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie diagnostyki danego modułu, na pasku menu z lewej strony jest przycisk "samochodu z dyskietką", pojawia się lista dostępnych parametrów i stanów do wyboru, wybierasz max 20, podajesz czas testu i zapisujesz. Wykresy są dostępne po zapisie danego testu i wyświetlane automatycznie.

zapisHowTo.thumb.png.245112fb6ac52c2b194441e3026c45de.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!