Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny problem z odpalaniem


Colt1255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś miesiąc temu miałem przypadek, że auto rano odpalało, ale po chwili samoczynnie gasło. Zaskoczył dopiero za 4 razem. Po tym problem ustał, uznałem, że może wina paliwa. Był to jednorazowy przypadek. Minął miesiąc, dzisiaj wstaję do pracy i.. ten sam problem, z tym, że przy jeździe czuć jakby silnik się delikatnie dławił. Dużo ciężej  było mi ruszyć, bo delikatnie szarpało...Przejechałem tak 70km, ale pod koniec trasy objawy szarpania ustały i auto jechało całkiem normalnie.. No i teraz mam zagwozdkę.. o co tu chodzi? Paliwo leję na BP, na rezerwie nie jeżdżę.. cewki sprawne, bo sprawdzałem, świece nowe. Miał ktoś może taki przypadek? 

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam;

- kontrola/wymiana filtra powietrza,

- kontrola czystości i suchości cewek i ich gniazd. Mało widoczna wilgoć i pojawiają się problemy w pracy silnika.

   Silnik potrafi chodzić jak traktor,  szarpać, mulić, nierówno pracować, jeżeli cewki są zawilgocone.

   Najbardziej zawodne są cewki Sagem - koniecznie do zmiany na markę beru,

- kontrola czystości głowicy map sensora oraz jego szczelność montażu,

- czyszczenie przepustnicy i wymiana oringów,

- czyszczenie styków czujnika temperatury płynu chłodzącego,

- jeżeli było dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach, przegonić auto na wysokich obrotach

  celem przedmuchania katalizatora. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po przestygnięciu silnika poszedłem odpalić auto ponownie. Gaśnie po odpaleniu. Nie daje nic wciśnięcie gazu i trzymanie na obrotach. Po prostu samoczynnie się wyłącza. Sprawdzę jutro czujnik położenia wału.. 

 

Edit: PROBLEM rozwiązany:

 

Po podpięciu pod kompa wywaliło błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Po wymianie, auto odpala normalnie. 

 

Do zamknięcia. 

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!