Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.5DCI po adaptacji nie odpala.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Znajomy podjechał do mnie na sprawdzenie Meganki 1.5DCI 2012r. Podłączyłem pożyczoną TEXĘ i zaczęliśmy grzebać. Zero błędów czyli wszystko ok. Nie wiem co nas podkusiło, ale weszliśmy w adaptacje żeby sprawdzić co TEXA może i.... stało się, mianowicie kliknęliśmy Adaptacja Silnika i Adaptacja Regulatorów Ciśnienia Pompy i samochód już nie odpalił. Wywala błąd brak ciśnienia na listwie. Mechanik walczy już tydzień i rozkłada ręce. Podmienione regulatory na pompie wysokiego i niskiego ciśnienia, cała pompa również. Wtryski ok. Zwykła adaptacja unieruchomiła samochód. Skłaniamy się ku wymianie sterownika silnika ale czy to możliwe żeby testerem go uwalić, tym bardziej że parametry i błędy pokazuje prawidłowo? Mechanik ma możliwość przełożenia zestawu startowego z innej Meganki ale podobno to kupa roboty bo trzeba podmienić kolumnę kierownicy. Czy bez tej kolumny będzie kręcił rozrusznikiem? Dobrze kombinuję że najwyżej jej nie odblokuje?

Wiem że podeszliśmy do tematu bez jakiejkolwiek wiedzy i daliśmy d..py, więc za bardzo nas nie krytykujcie, jednak teraz musimy sobie z tym poradzić i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd zawsze ten sam. Po chwili kręcenia brak ciśnienia na listwie wtryskowej. Dokładniej to DTC00871C i do tego DTC1525F3 (tempomat podobno norma przy takich dolegliwościach).

Znalazłem post kolegi z tego forum w którym pisze że kupił samochód z podobną usterką 

 

Edytowane przez krzysiek735
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!