Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mierzenie temperatury zamarzania płynu chłodniczego?


Baszar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam taki tester firmy APA do mierzenia temperatury zamarzania płynu ( opis po niemiecku)

Jest to taki pływak w fiolce - zielona i biała skala.

Czy wie ktoś jak tego używać ?

Z tego co zrozumiałem to zielony zakres skali jest do Glikolu a biały do Methanolu 

I że niby aby sprawdzić w zakresie zielonym - płyn ma być ciepły 21 c

Czy tak ?

Pozdrawiam serdecznie.

C539ECB0-6E59-4C5F-A44C-94834478719E.jpeg

E9081967-3825-4CEB-B302-5832C1012218.jpeg

42960605-DDEE-4E69-A17A-D85FD87BA6FC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo. Tak jak pisałem nie wiem na ile temu testowi ufać. Może podjedź po prostu do ASO albo jakiegoś innego warsztatu i poproś o pomiar ich sprzętem tłumacząc, że nie wiesz czy wymieniać. Powinien być lepszy niż to co mamy :) Mogą nawet nie chcieć od Ciebie za to pieniędzy, a jak zechcą to pewnie niewiele.

Rozumiem, że nie wiesz kiedy płyn był wymieniany i dlatego chcesz to sprawdzić? Jeśli auto ma więcej niż 5 lat i nie masz takiej wiedzy to ja bym wymieniał w ciemno. To nie są duże koszty.

Dodatkowo Renault ma teraz ofertę sprawdzenia auta przed zimą za 99 zł. Może warto rozważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem kiedyś do Renault i powiedzieli, że płyn powinien być zmieniony przy 120.000 tys , lub następna inspekcja.

Czyli w 2019 roku.

Tak chce poprostu sprawdzić profilaktycznie. Kolor płynu wyglada Ok.

Z tego co pamietam to płyn tu się wymienia co 5 lat.

Sprawdze jeszcze tym miernikiem na ciepłym płynie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciąg trochę płynu do jakiegoś pojemnika i wstaw do zamrażarki ,jak masz ją ustawioną na -21* i płyn nie zamarznie to masz odpowiedź czy zmieniać już czy jeszcze trochę poczekać .

Pomiar może i chałupniczy ale da odpowiedź na podstawowe pytanie "zimą zamarznie czy nie "

Edytowane przez pit-men
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!