Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W związku z tym iż ja w tym temacie nie znalzłem porad lub wskazówek - chciałem podzielić się sposobem na rozwiązanie problemu z ogrzewaniem tylnej szyby.
W moim przypadku brak ogrzewania tylnej szyby spowodowany był oderwanym konektorem od szyby.
Pierwsze co zrobiłem to szukanie na forum - odpowiedzi żadnych, ktoś lakierem, ktoś lutował, ktoś jakąś magiczną farbą ale w większości przypadków nie zdawało to egzaminu bo konektor mimo iż mały to nie chciał się trzymać szyby. 

Szukałem kilka dni i postanowiłem podjechać do szybiarzy w mojej miejscowości. Fachowcy jakich mało - ale odpowiedź była taka że albo wymiana szyby (750 zł) albo próbują lutować a to może spowodować pęknięcie szyby... - oczywiście napewno wiedzieli o moim rozwiązaniu bo aż nie chce mi się wierzyć że fachowcy w branży takich trików nie znają.

Mając na uwadze powyższe - zagłębiłem się dalej w internet i znalazłem jak jakiś zagraniczny ktoś - załatwił to specjalnym ciekłym metalem który przewodzi prąd. 
W związku z tym wyruszyłem na poszukiwania ciekłego metalu który przewodzi prąd - oczywiście nikt nic takiego nie widział i o niczym takim nie słyszał.
Ogólnie dużo jest jakichś lakierów ale one nie utrzymają konektora.

Na pomoc przyszło allegro - znalzłem - ciekły metal do naprawy przewodów i konektorów ! cena 35 zł - ilość kleju znikoma.
ALE dzisiaj mimo minusowej temperatury wysmarowałem cały konektor - przytrzymałem go w kleju przy szybie - i podsuszyłem suszarką.
Założyłem kabel zasilający i uruchomiłem grzanie tylnej szyby - co spowodowało przyśpieszenie wiązania kleju.
Teraz ogrzewanie działa, konektor trzyma się chyba lepiej niż oryginał - bo poprawiałem go po 3 godzinach kombinerkami i ani drgnął (musiałem go wygiąć pod kabel). Trzyma że hej.
Także dla potomnych - nie lutujcie i nie ryzykujcie pękania szyby, szyb też nie wymieniajcie. Wystarczy ten klej.

nazywa się KLEJ ELPOX 15 2g Elektro-przewodzący prąd 

Sprzedawcy nie podam żeby nie reklamować ale na allegro po wpisaniu elpox 15 czy w google śmiało znajdziecie.
Mi uratował skórę i zaoszczędziłem na szybie i jej wymianie.

P.S mam nadzieję że komuś się to przyda...patrząc że ja sam szukałem takiej podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!