Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Otwieranie bagaznika + tylna wycieraczka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opisze swój problem, z tego co patrzyłem to nikt nie opisywał takiego połączenia usterek, dlatego pisze... meganka 2 kombi, po odpaleniu auta, czasem od razu aż nie zdążę ruszyć, a czasem po 200m otwiera mi się klapa bagażnika... ten zaczep po prostu puszcza i się świecą drzwi otwarte i komunikat. do tego nie działa wycieraczka tylnia. Gdy nacisnę przycisk klapy, wycieraczka wykonuje ruch o parę cm, tylko w momencie wciśniętego przycisku klapy. Zauważyłem też że podświetlenie tablicy wtedy też świeci, nawet gdy silnik jest wyłączony. Czytam i czytam, i nie wiem od czego zacząć. Bezpieczników nie sprawdziłem, jeśli to konieczne to prosiłbym o wskazanie których dokładnie. Przewody w peszlu między klapą a ramą auta sa ok. Jeśli ktoś ma pomysł albo zna problem proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, WojtasKrk napisał:

Przewody w peszlu miedzy klapą a rama auta sa ok.

Tu może być problem -- zwarcie. Trzeba wysunąć przewody z harmonijki; dokładnie je obejrzeć i posprawdzać ciągłości przewodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i racja, jeszcze raz wzialem sie za ten gumowy peszel u gory przy zawiasach, dwa najgrubsze przewody z tych wszystkich, bialy i czarny. Do zlutowania i wszystko chodzi jak nalezy. Pozdrawiam.

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również walczę z połamanymi kabelkami. Masakra, jak można taką lipę zrobić. Ale do rzeczy. Popełniłem duży błąd, bo rozciąłem całą wiązkę od razu żeby dolutować bardziej miękkie przewody. Zostały mi 4 lub 5 czarnych cienkich kabelków i 2 brązowe. Reszta wydaje się być ok, bo działa wycieraczka, podświetlenie tablicy, nie wiem jak sam zamek, ale nie działa mi przycisk otwierający bagażnik. Mogę go otworzyć tylko od środka. Można jakoś te przewody teraz rozpoznać który z którym połączyć? Gdy łączę je w kombinacjach to albo coś lekko brzęczy, albo słychać zamykający zamek klapy. Mam dość na dzisiaj po 4 godzinach wojowania. Co tu zrobić? Do zamka idą 4 czarne, do przycisku 1 czarny i 1 brązowy. Ostatni brązowy to chyba 3 światło stop. Więcej nie wiem i nie potrafię sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Niestety, ale radzę zrobić tak jak ja. Oznaczyłem sobie przewody numerami i łączyłem metodą "każdy z każdym". Za którymś razem wszystko ładnie zagrało i działa do dzisiaj. Swoją drogą żabojady się nie popisały. Megi jest fajnym autem, ale niektóre szczegóły mnie irytują :) Dobrze, że ktoś mądry wymyślił forum, gdzie można dzielić się doświadczeniami. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!